Galaxy X se skládacím displejem až v roce 2019. Jaké jsou důvody zdržení?

Samsung Galaxy S8 (první dojmy) se ještě neusadil na pultech obchodů a už se spekuluje o tom, co přijde po něm. Není žádným tajemstvím, že korejský výrobce koketuje s myšlenkou na telefon s ohebným displejem, dokonce měl být takový smartphone nazvaný Galaxy X představen ještě v letošním roce. Na semináři Display TechSalon v Soulu ale nakonec hlavní inženýr divize Samsung Display Kim Tae-woong uvedl, že ohebné smartphony nedorazí dříve než v roce 2019.

samsung-launching-foldable-smartphones

Důvody mají být ryze pragmatické, aktuálně se velmi dobře prodávají smartphony s bezrámečkovým či zakřiveným displejem, a tak není důvod uvádět na trh nové technologie, které je možné v příštích měsících ještě vylepšovat. Současnou generaci ohebných displejů údajně stále provázejí technické problémy, které je potřeba před komercializací vyřešit. Samsung si podle analytiků užívá vysoké příjmy ze současných displejů, přičemž jakmile o ně opadne zájem, vytáhne z rukávu svá „ohebná“ esa. Dříve než za dva roky to ale býti nemá.

samsung-galaxy-x-patent-04-720x368

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku