Domů » Bleskovky » Galaxy S7 je hit: Samsung v druhém čtvrtletí vykázal největší zisk za poslední dva roky

Galaxy S7 je hit: Samsung v druhém čtvrtletí vykázal největší zisk za poslední dva roky

Korejská společnost Samsung dnes zveřejnila náhled na výsledky svého hospodaření za poslední čtvrtletí, v němž se naplno projevily prodeje vlajkového smartphonu Galaxy S7 a jeho zahnuté varianty. Právě tyto dva produkty byly v minulém čtvrtletí pro Samsung stěžejní a zajistili Samsungu nejvyšší provozní zisk za poslední dva roky, a to i přesto, že se nejedná o tradičně nejsilnější „vánoční“ kvartál.

Podrobná finanční zpráva bude zveřejněna až v průběhu měsíce července, již nyní však Samsung zveřejnil, že očekává provozní zisk 8,1 bilionů wonů (171 miliard korun) a příjmy 50 bilionů wonů (1,05 bilionů korun). Největší podíl na pozitivních číslech má zejména mobilní divize, která by měla vykázat až o 54,5 procenta vyšší zisk než ve stejném období v loňském roce. Díky příznivým prodejům vlajkových smartphonů se navíc Samsungu podařilo v tomto odvětví zvýšit marže. Galaxy_S7_edge

Podle agentury Yonhap vyexpedoval Samsung mezi dubnem a červnem letošního roku okolo 15 milionů telefonů Galaxy S7 a S7 edge, přičemž lépe se údajně prodávala zahnutá varianta. V srpnu by měl Samsung představit další dva vlajkové modely, tentokráte z tabletofonové řady Galaxy Note.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments