Domů » Bleskovky » Galaxy S10 nebude prvním Samsungem se čtečkou otisků prstů v displeji

Galaxy S10 nebude prvním Samsungem se čtečkou otisků prstů v displeji

Je téměř jisté, že příští vlajkové smartphony od Samsungu nabídnou čtečku otisků prstů integrovanou do displeje. Samsung vsadí na ultrazvukovou čtečku od Qualcommu, která má být na výrazně vyšší úrovni než v současnosti používané optické čtečky. Korejský gigant ale použije i toto řešení, údajně se tak stane u nové řady Galaxy P30, která má být představena ještě před Galaxy S10.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Řadu mají tvořit celkem dva telefony, P30 (SM-G6200) a P30+, dorazit mají ve dvou variantách s 64 nebo 128 GB paměti, a čtyřech barvách – modré, červené, růžové a černé. Samsung u těchto telefonů údajně vsadí na LCD panel, což by byla ve světě poddisplejových čteček premiéra.

Jenom pro Čínu?

Telefony Galaxy P30 mají mít premiéru nejprve v Číně, kde poddisplejové čtečky už nějakou dobu používají tamní výrobci smartphonů. Je možné, že ke globálnímu odhalení dojde už 11. října, na kdy má Samsung naplánovanou tiskovou konferenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments