Domů » Bleskovky » Galaxy S10 nebude prvním Samsungem se čtečkou otisků prstů v displeji

Galaxy S10 nebude prvním Samsungem se čtečkou otisků prstů v displeji

Je téměř jisté, že příští vlajkové smartphony od Samsungu nabídnou čtečku otisků prstů integrovanou do displeje. Samsung vsadí na ultrazvukovou čtečku od Qualcommu, která má být na výrazně vyšší úrovni než v současnosti používané optické čtečky. Korejský gigant ale použije i toto řešení, údajně se tak stane u nové řady Galaxy P30, která má být představena ještě před Galaxy S10.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Řadu mají tvořit celkem dva telefony, P30 (SM-G6200) a P30+, dorazit mají ve dvou variantách s 64 nebo 128 GB paměti, a čtyřech barvách – modré, červené, růžové a černé. Samsung u těchto telefonů údajně vsadí na LCD panel, což by byla ve světě poddisplejových čteček premiéra.

Jenom pro Čínu?

Telefony Galaxy P30 mají mít premiéru nejprve v Číně, kde poddisplejové čtečky už nějakou dobu používají tamní výrobci smartphonů. Je možné, že ke globálnímu odhalení dojde už 11. října, na kdy má Samsung naplánovanou tiskovou konferenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Dekuji ti Samsungu ;)

  2. Dalo sa čakat že Samsung nebude prvym.. Ved Samsung stale robi na tých svojich inovaciach a stale nic
    :-))) predrazene a nic nove v tom telefone neurobia.. Velka pamät pekny display výkona bateria to uz majú aj take telefony..

    • Všetky flagship telefony su predražené, to není len Samsung doména, je jedno či sa bavíme o Huawei, Sony, alebo OnePlus ktoré tiež cenu pomaly vysrobovalo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).