Domů » Bleskovky » Galaxy S II od českého O2 dostává update na Android 4.0

Galaxy S II od českého O2 dostává update na Android 4.0

Vypadá to, že majitelé brandovaného Samsungu Galaxy S II od českého O2 se dnes dočkali uvolnění aktualizace na novou verzi operačního systému Android 4.0 „Ice Cream Sandwich“. Velikost aktualizačního balíčku je 217 MB a stahovat jej můžete jak přes OTA, tak i přes kabel a nástroj Samsung Kies. Součástí aktualizace je také nové verze uživatelského prostředí TouchWiz, které nahrazuje výchozí vzhled čtyřkového Androidu.

 
O dostupnosti aktualizace jste se díky „Twitter TV“ mohli dozvědět i přímo v prodejně O2 :-)

Děkujeme všem čtenářům, kteří nám tip na tuto bleskovku zaslali, speciálně pak Petru Šimkovi.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

14 komentářů

 1. Ráno jsem updatoval a jsem naprosto spokojený. Telefon je živější a všechno bezvadně funguje. Dokonce i bez wipe. TW jsem samozřejmě ihned nahradil Nova launcherem, který na 99% supluje vzhled čistého Androidu.

  • Pez (neregistrovaný)

   ICS jsem nainstaloval minulý týden ve středu přes KIES a a PC. Nevím, bylo-li to způsobeno Windows 7/64bitů, ale musel jsem počítač i telefon restartovat, jinak mi instalace firmwaru cyklila. To se mi před tím nikdy nedělo.

   Mé zkušenosti z provozu Samsung Galaxy SII s ICS jsou rozporuplné. Zjistil jsem nárůst zahřívání procesoru a enormně rycjhlé vybíjení baterie. Důvodem byly různé Android pomůcky na optimalizaci, sledování provozu Wi-Fi i a GSM. Tyto pomůcky chodily bez záaadních problémů na předchozí verzi. Baterie se také vybíjela, ale ne tak rychle.

   Po odinstalování těchto pomůcek vypadá, že telefon stabilizoval a chová se minimálně podobně jako s původním OS.

 2. Pavel (neregistrovaný)

  Dobrý no a co takhle kdybyste napsali že u vodafonu je android 4.0 na S2 už od neděle

  • Pavle, kdyby se k nám ta informace dostala, tak bychom o tom určitě dali vědět, ale tahle zprávička nám nějak unikla. Jak systém funguje, je to svižné a stabilní? :)

  • trytorix (neregistrovaný)

   Dokonce už se tak stalo v pátek ráno: [odkaz]#!/trytorix/status/193295913417052160, akorát se mi nepovedlo update nainstalovat přes OTA (ač jsem celých 238 MB stáhnul v pohodě), pomohla až instalace přes Kies. Nevím jestli je to jen můj problém nebo to takhle musí udělat každý (mám pocit, že jsem četl, že až od ICS jde udělat upgrade přes OTA…)

  • Phat (neregistrovaný)

   Ahoj! Také potvrzuji update od VDF již od minulého pátku. Mé poznatky a dojmy jsou rozporuplné.

   Líbí se mi:

   – SWYPE slovník má dle mého subjektivního názoru mnohem větší obsah CZ slov

   – nesetkal jsem se s jedinou nekompatibilní aplikací, které používám

   – pocit, že mám nový a AKTUÁLNÍ telefon i po roce :)

   Nelíbí se mi:

   – grafika spodních rozbalovacích menu je ODPORNÁ

   – stav počasí na lock screenu se neaktualizuje

   – z nepochopitelných důvodů se mi ukazuje stav GPS v levé části horní lišty, uvítal bych vše pohromadě vpravo

   – nastavení některých věcí je naprosto neintuititvní a člověk musí někde něco 2x zapnout nebo vlézt do stejné nabídky, aby se něco aktivovalo (WiFi)

   – grafika nových smajlíků v SMS je fakt katastrofální

   – uspořádání „oblíbených“ v seznamu je oproti minulé verzi neergonomické a působí stejně jako spodní menu „nedodělaně“

   – z marketu zmizela aplikace CineStar

   – konečně přibyla možnost filtrovat položky v Protokolu volání (zvlášť SMS, hovory, atd.), nicméně toto nastavení nezůstane a musí ho člověk vždy znovu zadávat

  • Phat (neregistrovaný)

   Jinak svižnost a stabilita = BEZ PROBLÉMŮ. Žádný zásek ani zamrznutí, telefon s tímto updatem používám velmi aktivně již týden.

 3. @Pavel: No, tento článek je tu nejspíš proto, že už i O2 (jako poslední) tuto aktualizaci přináší. ;)

  Osobně jsem aktualizoval, provedl wipe (převod starých apliakcí z Androidu 2 na 4 nemusí být vždy 100%), výměnu launcheru (TouchWiz není můj šálek kávy) a … spokojenost. Rok starý telefon je svěží skoro jako novinka.

 4. Ja len pridam, ze aj slovensky ORS dostal dnes aktualizaciu.

 5. Nesetkal se někdo s nefunkčním zámkem?

  • Radek ml. (neregistrovaný)

   Ahoj už si nějak vyřesil ten nefungující systémový zámek na stare verzy 2.x.x mi to makalo ale po aktualizaci na 4.x.x všechno maka jak má ale jenom zen zámek mi nefunguje veškerá nastavení všech zámká jako jsou hesla znaky obličej fungují ale jakmile telefin zamknu tlačítkem power a chci ho znovu odemknout tak mi naskoci ihned plocha kde jsem zmačkl tlačítko power. Pročetl jsem co šlo ale nikde jsem nic nenašel.

 6. pabloroche (neregistrovaný)

  Xperia arc s ma ICs jiz od středy,se systemem jsem spokojeny hlavně co se tyka svižnosti

 7. rrr (neregistrovaný)

  aktualizoval jsem přes kies. vše šlo v pohodě. ve finále mi to nebere sd kartu – nevidí ji a na jiném pc ji buď nevidí taky, nebo je prázdná a chce ji formátovat. některé nastavení zmizelo – písmo, v social hubu maily … . je tam dost chyb, nedoporučuji aktualizaci dokud to neopraví. myslím, že to i více žere baterku. před aktualizací to bylo znatelně lepší a nekousalo se to. dnes jsem musel i vyndávat baterku – kouslo se to a na nic nereagovalo.

 8. fore (neregistrovaný)

  Nekdo cekal , a nekdo si to radsi nahral sam uz pred par mesici jak ICS vysel a vsechno bez problemu ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).