Galaxy S a Galaxy Tab nedostanou update na Android 4.0 (oživeno)

Pro majitele chytrého telefonu Samsung Galaxy S, kterého se jen za první rok po uvedení na trh prodalo přes 10 milionů kusů, a také pro tablet Galaxy Tab, nenabídne korejský gigant aktualizaci na nový Android 4.0. Důvodem je nedostatek paměti RAM a ROM pro běh systému v kombinaci s uživatelským prostředím TouchWiz. Možná by stálo za zvážení, zda by nebylo lepší pro obě zařízení vydat pouze čistý Android bez uživatelské nadstavby, protože právě kvůli TouchWiz update nebude možný, alespoň to tvrdí Samsung. Je zajímavé, že Nexus S, který má stejné železo jako Galaxy S, se aktualizace na čtyřkový Android dočkal. Je téměř jisté, že neoficiální cestou se na obě zařízení čtyřkový Android objeví, ale je veliká škoda, že přímo od Samsungu nový Android majitelům nedorazí.

Aktualizováno 4. ledna: Samsung dnes vydal nové prohlášení, které bohužel nezní příliš pozitivně. Aktualizace na Android 4.0 pro modely Galaxy S a Galaxy Tab se oficiální cestou nedočkáme kvůli hardwarovým omezením. Podle Samsungu jsou obě zařízení plně optimalizovány pro Android 2.3. Co se dá dělat – ještě že existuje uživatelská komunita a neoficiální verze ROM, díky kterým se majitelé obou modelů Androidu 4.0 dočkají. Na internetu se také nedávno objevily testovací verze ICS ROM pro Galaxy S přímo od Samsungu; stahovat je můžete zde.

Aktualizováno 28. prosince: Po ohlášení se objevila vlna negativních reakcí a Samsung přišel s novou informací, která vyznívá alespoň trochu pozitivně. Android 4.0 pro Galaxy S a Galaxy Tab už nemá status „zamítnuto“, ale nově „zvažuje se“. Společnost přehodnotila své předchozí vyjádření a vypadá to, že aktuálně se diskutuje nad možností uvolnění aktualizace. Na případná další upřesnění od Samsungu si ale zřejmě budeme muset nějaký pátek počkat.

-

Zdroje: TheVerge, AndroidCentral

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku