Domů » Bleskovky » Galaxy Note7 dostane v Evropě posmrtnou aktualizaci: Omezí nabití baterie

Galaxy Note7 dostane v Evropě posmrtnou aktualizaci: Omezí nabití baterie

I když zprávy o nebezpečnosti smartphonů Samsung Galaxy Note7 četl nebo viděl snad již každý, stále existuje mnoho uživatelů, kteří si tento model ponechávají v domnění, že se jejich telefonu nemůže nic stát. Samsung již dříve vypustil ve vybraných zemích preventivní aktualizaci systému, která omezí maximální nabití akumulátoru na 60 procent, od 31. října bude tento update vypouštěn skrze OTA i na zařízení zakoupená v Evropě.

note7

Samotná aktualizace pochopitelně příčinu explozí nijak nevyřeší, jen zamezí nadměrnému zahřívání telefonu při nabíjení a pokusí se zmenšit pravděpodobnost neštěstí. Jedná se o další krok, jak přimět majitele tohoto zařízení k jeho vrácení, což ostatně doporučujeme také – jeho ponechání je zbytečný hazard, byť důvody „nevracečů“ do jisté míry chápeme – žádný takto vybavený tabletofon s dotykovým perem na trhu neexistuje.

note7_blue_coral

Ondřej Koubek, PR manažer Samsung Electronics Czech and Slovak říká: „Pokračujeme v zajištění maximální bezpečnosti našich zákazníků. Tato aktualizace software je navržena tak, aby připomínala všem uživatelům Galaxy Note7 nutnost vyměnit jejich zařízení prostřednictvím výměnného programu. Ještě jednou bychom se chtěli omluvit všem zákazníkům, že jsme směrem k nim nedodrželi vysoké standardy, které od značky Samsung očekávají a upřímně jim děkujeme za trpělivost a spolupráci.“

V Evropě byla rovněž přijata tato další opatření (od 11. října):

 1. Kontinuální komunikace se všemi zákazníky Galaxy Note7 a poskytování jim maximálního množství nejnovějších informací prostřednictvím Samsung.com a sociálních sítí.
 2. Aktivní přímá komunikace k zákazníkům Galaxy Note7 v Evropě s důraznou žádostí o výměnu zařízení Galaxy Note7 v rámci výměnného programu.
 3. Kontinuální spolupráce a koordinace s místními operátory a maloobchodními partnery, aby byl výměnný proces pro zákazníky co nejefektivnější.
 4. Pokračující spolupráce s příslušnými regulačními orgány a institucemi v celé Evropě za účelem stoprocentní informovanosti všech zúčastněných stran o nejnovějších zprávách a plánech společnosti. To zahrnuje rovněž pravidelnou komunikaci s Evropskou agenturou pro bezpečnost letectví a místními leteckými společnostmi, které zajišťují sdělování přesných informací o omezeních použití Galaxy Note7 během letů.

Díky kontinuální komunikaci se všemi zúčastněnými stranami a především se zákazníky se v Evropě podařilo vyměnit již dvě třetiny zařízení Galaxy Note7. Zákazníci si mohou vyměnit jejich Galaxy Note7 za Galaxy S7, případně Galaxy S7 edge, nebo si pořídit jiný model z portfolia chytrých telefonů Samsung s vyplacením rozdílové částky za jejich pořízení. Samozřejmostí je také možnost nechat si vrátit za Galaxy Note7 plnou pořizovací částku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. vypnout aktualizace a je klid…..

 2. Stale ma zaujima a nikde som sa nedocital odpoved, ci nastala aspon jedna z tych vybuchujucich situacii v Europe. Aspon tie pociatone boli vsetky v USA, tak stale neviem odpoved.

  • Otázka je, kde v Evropě se vůbec stihla distribuce. V ČR se myslím do volného prodeje nedostalo nic.

   • Dostalo, v CR se prodalo celkem 1000ks, ta první vlna, kolik lidi si pak nechalo vrátit peníze anebo vyměnit za bezpečnější kus, toť otázka.
    Jinak správný postup proti „křeči“ některých uživatelů odmítajících to vrátit.Ohrožují tím nejen sebe, ale klidně i ostatní.V USA jej blokují i operátoři na základě emei, nebylo by odvěci to zavést i zde, kdyby nepomohlo to 60% omezení některým křečovitým jedincům.

   • htcjirka: To si myslím, že byly pokryté předobjednávky (VR headset dárek). Ale jít si pro Note 7 do obchodu bylo dle mě nemožné.

   • Ne, to nebyly předobjednávky,, ale skutecne prodane/dodané kusy koncovým zakaznikum.Kolega kupoval napr. bez darku v czc.Mironet je mel také fyzicky atd.

   • Uf, tak ještě jednou:) Ano, dodané kusy, ale na základě předobjednávek:) Aha, tak jo. No tak to nic moc. Kolik že říkali že prodali, 2 tisíce? Na to, jaké sucho tu je několik let….

   • Uf taky.Ne na zaklade preodbjednavek, ty kusy sly koupit i normalne/byly skladem, bez předobjednávek.

   • Otázka je, kolik se jich prodalo celkem v Evrope, bez USA, Korea atd.

   • Dalsia otazka, ako sa budu tie telefony spravat po roku po dvoch. Ked kratko po uvedeni na trh sa objavili proböemy.

    To by sa mali pytat ti nevracaci. Ten update by som tam natlacilnasilu. Raz sa stane nejaky prusvih, nehoda, poziar na palube lietadla apod a samsung bude rad ked dopadne ako nokia

   • No právě ten update ač je to dobrý krok bude problém jak uživatele přinutit aby si jej stáhli? možná lepší IMEI blokace

  • Že v EU nedošlo k žiadnemu výbuchu som tiež počul, ale neviem, či je to náhoda a nestihlo sa tu predať toľko kusov, alebo je to niečím iným? Lebo potom by mohol byť pes zakopaný aj tam. V EU sa predávajú verzie s Exynosom, v USA so Snapdragonmi, v Ázii neviem…..žeby nejaká výrobná nezhoda komponentov mohla robiť problémy práve verziám so Snapdragonmi? Ale ak by to tak bolo asi by o tom v Samsungu už vedeli.

 3. To bude sberatelsky kousek jak vino :)

  • Súhlasím. Aktualizovať kvôli bezpečnosti, kľudne dva roky používať so systémom s ktorým prišiel na trh, a potom odložiť ako raritu… :-)

 4. Stále Nota 7 mám :) a je to fakt nejlelší tel. Budu vracet, ale nějak se mi do toho nechce, náhrada fakt není :((

  • Rozmyslaj takto, samsung spravil prusvih a urcite bude musiet riadne zamakat.
   Takze myslim ze sa dockame niecoho velmi zaujimaveho a dobre vyzerajuceho

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).