Galaxy Note 2: Unikly finální hardwarové parametry

Už zítra ve večerních hodinách Samsung oficiálně představí novou generaci „tabletofonu“ Galaxy Note 2. Premiéra se odehraje na akci Samsung Unpacked event v Berlíně při příležitosti konání veletrhu IFA, kde nebude chybět ani naše redakce, takže se můžete těšit na aktuální informace přímo z místa dění (sledovat nás můžete také na Twitteru).

Několik hodin před premiérou unikly na internet finální hardwarové parametry a vypadá to, že se skutečně máme na co těšit. Potvdily se předchozí spekulace ohledně 5,5″ Super AMOLED displeje s HD rozlišením (720 x 1280 px, 16:9). Hnacím motorem se stane quad-core procesor Samsung Exynos 4412 s taktem 1,4 GHz pro každé jádro.

Tip: Přečtěte si recenzi první generace tabletofonu Galaxy Note

Vnitřní paměť nabídne kapacitu 16 nebo 32 GB, pro fotografování bude připraven 8Mpx fotoaparát. Pro hovory a datové přenosy bude možné využívat nejen 3G, ale také LTE sítí. Příjemným překvapením je přítomnost poslední verze Androidu 4.1.1 „Jelly Bean“, na kterou je navlečené uživatelské prostředí TouchWiz UX od Samsungu. Oficiálního uvedení do prodeje bychom se měli dočkat na začátku října, v České republice ale počítejme s drobným zpožděním v řádech jednotek týdnů.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku