Domů » Bleskovky » Galaxy A3 a A5 (2017): specifikace a oficiální obrázky unikají jen pár dní před premiérou

Galaxy A3 a A5 (2017): specifikace a oficiální obrázky unikají jen pár dní před premiérou

Pouhých pár dní nás dělí od premiéry nové řady smartphonů Samsung Galaxy A, korejský gigant nepřímo potvrdil jejich příchod na lednovém veletrhu CES v Las Vegas, kromě toho také naznačil jejich voděodolnost. Očekáváme premiéru modelů Galaxy A3, A5 a A7, později možná dorazí i A9. Na první dva jmenované se můžeme podívat na následujících renderech.

galaxy-a3-2017-leak-1_0

Telefony mají dostat prémiový design vycházející z aktuální vlajkové lodi Galaxy S7, tělo bude obehnáno kovovým rámečkem, který zaujme zejména na pravé straně zařízení – kromě tlačítka pro zamykání a odemykání telefonu se zde netradičně bude nacházet hlasitý reproduktor. Tlačítka pro změnu hlasitosti budou ležet na levné straně telefonu, další klávesy najdeme pod displejem, přičemž v té středové bude integrována čtečka otisků prstů.

galaxy-a3-a5-2017-side

Velikost displeje bude hlavním odlišujícím prvkem všech telefonů v řadě – Galaxy A3 dostane 4,7palcový HD zobrazovač, Galaxy A5 bude mít displej s úhlopříčkou 5,2 palců a rozlišením Full HD, v obou případech se bude jednat o AMOLED panely. Rozdílná bude i ostatní výbava, Galaxy A3 bude poháněn Exynosem 7870 se 2 GB RAM a 16GB úložištěm, jeho větší bráška zaujme čipsetem Exynos 7880, 3 GB RAM a 32GB pamětí. Rozdílné budou i konfigurace fotoaparátů, menší model dostane 13 a 5 Mpx, větší má mít vepředu i vzadu 16Mpx kamerku.

vystrizek

Oba telefony zaujmou plnou konektivitou a výběrem ze čtyř barevných variant – černé, modré, zlaté a růžové. Galaxy A3 má údajně stát 379 EUR, Galaxy A5 pak o 100 EUR více. U obou modelů počítáme s oficiální dostupností v ČR.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.