Domů » Bleskovky » Funker W5.5 Pro: Španělé vyrobili voděodolný smartphone s Windows 10 Mobile

Funker W5.5 Pro: Španělé vyrobili voděodolný smartphone s Windows 10 Mobile

Telefonů s Windows 10 Mobile je prozatím jako šafránu; Microsoft ořezal portfolio Lumií až na kost a ostatní výrobci se do jejich výroby příliš nehrnou. Občas nějaká společnost sebere odvahu a pustí se do výroby dlaždicového telefonu, avšak v globálním koláči povětšinou zaujme nicotný podíl. Španělská společnost Funker nyní představila nový telefon s Windows s názvem W5.5, který má v rukávu jeden trumf – je totiž voděodolný.

W5.5-Pro

Bohužel míru odolnosti proti vodě neznáme, telefon patrně odolá pouze postříkání, případně krátkému pobytu v umyvadle. Nejedná se totiž o žádného gumového obrněnce, ale o jednoduchý střídmý telefon, který zaujme tloušťkou pouhých 6,9 mm a nízkou hmotností 135 gramů. Čelní stranu vyplňuje 5,5″ displej s HD rozlišením, nad nímž se nachází 5 Mpx kamerka čelního fotoaparátu. Hlavní fotoaparát na zadní straně disponuje rozlišením 13 Mpx.

Útroby telefonu nabídnou standard střední třídy – Snapdragon 410, 2 GB RAM a 16 GB interní paměti, kterou lze ještě rozšířit paměťovou kartou. Baterie má kapacitu 2 600 mAh, zajištěna je také podpora LTE. Funker W5.5 se začne prodávat na španělském trhu za 240 EUR (cca 6 500 korun), s dostupností v ČR zcela určitě počítat nemůžeme. Jsme ale zvědaví, zda zanevření Microsoftu na střední třídu přinese nové Windows 10 Mobile telefony od výrobců třetích stran.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments