Premiéra nových vlajkových modelů řady Galaxy S7 se nezadržitelně blíží a podle neoficiálních zpráv bychom se představení měli dočkat v neděli 21. února v Barceloně, kde o den později začíná oficiální program Mobile World Congressu, kam se letos tradičně s kolegou Richardem Streitem vypravíme.
Galaxy S7: Nakonec jen dva modely?
Starší zprávy hovořily o tom, že by zde Samsung měl představit hned čtyři modely řady Galaxy S7. Evan Blass (@evleaks) však dnes na Twitteru informoval, že bychom se nakonec měli dočkat jen dvou variant – klasické Galaxy S7 a zakřivené edge varianty. Jak jsme se dnes dozvěděli na tiskové konferenci v Praze, kde byly představeny modely Galaxy A3 a A5 v edici 2016, Samsung chce letos výrazně zeštíhlit své portfolio. Odhalení dvou derivátů řady Galaxy S7 by tedy dávalo větší smysl, než premiéra tří či čtyř modelů.
https://twitter.com/evleaks/status/692299040659279872
Server PhoneArena.com před několika okamžiky zveřejnil fotografii, která má pocházet z interní prezentace Samsungu a která poodhaluje možné hardwarové parametry. Pokud je snímek skutečně pravdivý, měli bychom se dočkat 5,1″ Super AMOLED panelu s rozlišení 2 560 x 1 440 px, 12Mpx BRITECELL fotoaparátu a 4 GB RAM. V případě procesoru padla volba na Snapdragon 820 od Qualcommu a Exynos 8890 z vlastní produkce; zatím je ale těžké odhadovat, jaká verze se dostane do Evropy a případně na náš trh.
Pokud snímek nelže, v oblasti designu se zřejmě žádných výrazných změn nedočkáme a opět zde bude patrný rukopis z loňského Galaxy S6, který rozhodně můžeme označit za povedený. Ostatně Samsung jej použil i u letošních zástupců modelové řady Galaxy A. I tentokrát bychom se tedy měli dočkat kovového rámečku a skleněné zadní strany.