Fotoaparát Realme 8 Pro představen. Bude mít 108 Mpx a hromadu šikovných vlastností

800 600 Realme X3 Superzoom

Značka Realme chystá na tento měsíc premiéru nové modelové řady Realme 8, kterou bude tvořit několik modelů včetně vrcholového Realme 8 Pro. Tento smartphone má nabídnout solidní výbavu, u které bude hrát prim především hlavní fotoaparát. Má se jednat o tak velké vylepšení, že se v Realme rozhodli o samostatnou prezentaci ještě před odhalením samotného telefonu.

realme 8 pro camera 1

Realme 8 Pro: 108Mpx fotoaparát s bezztrátovým zoomem

Hlavní fotoaparát Realme 8 Pro bude tvořen fotočipem Samsung ISOCELL HM2. Jedná se o 108Mpx čip (efektivní rozlišení 12 000 × 9 000 pixelů) o fyzické velikosti 1/1,52“, tudíž na každý jednotlivý pixel připadá velikost 0,7 mikronu. Jelikož však čip podporuje technologii slučování informací z devíti sousedních pixelů do jednoho, ve výsledku budou mít jednotlivé fotografie rozlišení 12 megapixelů.

realme 8 pro camera 3

Toto jsou technologické veličiny přímo od Samsungu, Realme nicméně chystá pro tento čip vlastní sadu optimalizací. Jedním z nich je například schopnost bezztrátového 3× přiblížení, které využívá sloučení osmi po sobě jdoucích fotografií do jedné, jejich ořezání a vylepšení pomocí algoritmů pro zvýšení jasu. Realme tvrdí, že touto technologií je schopné pořizovat ostřejší fotografie než některé teleobjektivy s optickým přiblížením.

realme 8 pro camera 2

Časosběrná videa s nakloněním

Realme také přichází s vlastním režimem pro pořizování časosběrných astrografických videí. V tomto případě snímač pořizuje 30 fotografií za 8 minut, z čehož vytvoří časosběrné video o délce 1 vteřiny; tento postup se pak opakuje až do vytvoření celého časosběrného videa.

realme 8 pro camera 4

Pro pořizování časosběrných videí má Realme připravený i speciální režim Tilt-shift Time-lapse, kdy pořízené video vypadá, jako kdyby bylo pořízené ve světě miniatur, neboť s pomocí vnitřních algoritmů simuluje náklon kamery a přidává rozmazání pro vzdálené objekty.

realme 8 pro camera 5

Aplikace fotoaparátu v Realme 8 Pro také nabídne nové portrétové filtry – Neon, Dynamic a AI Color.

Realme na dnešní tiskové konferenci též ukázalo celý fotomodul smartphonu Realme 8 Pro, takže víme, že kromě 108Mpx hlavní kamery se můžeme těšit ještě na další tři fotoaparáty.

realme

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku