Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Články » Flashujeme už i ve Windows Vista

Flashujeme už i ve Windows Vista

-Pro Windows Vista zatím Microsoft neuvolnil žádnou flashovací utilitu, přes kterou by bylo možné přímo upgradovat ROM. Na internetu se sice objevilo několik návodů, postup byl ale mnohdy poměrně komplikovaný. Později se však vynořil poměrně jednoduchý návod, se kterým lze velice snadno ROM ve Vistě flashovat. Bohužel zatím pouze do zařízení od HTC (a jejich brandových značek), majitelé komunikátorů od E-TENu a jiných výrobců mají smůlu.

Vše, co budeme k flashování potřebovat, jsou ovladače od HTC modemu, který se i ve Vistě bude identifikovat jako pro ActiveSync, a díky tomu jej flashovací utilita snadno rozezná. Ovladače (Vista 32/64bit) můžete stahovat z naší Download sekce. Archiv doporučuji rozbalit například na Plochu nebo do jiné, snadno přístupné složky. V nastavení Windows Mobile Device Center rovněž doporučuji odškrtnout Povolit připojení USB, po upgadu jej ale nezapomeňte opět zapnout.

Nyní vaše zařízení přepněte do Bootloaderu (kombinace pro aktivaci není pro všechna zařízení stejná, proto doporučuji nahlédnout na wiki.XDA-Developers.com, kde najdete korektní postup právě pro vaše Pocket PC). Jakmile budete v Bootloaderu, připojte jej k PC přes USB kabel. Vista vaše Pocket PC automaticky identifikuje jako \“Mobilní zařízení – Microsoft USB Sync\“ a automaticky nastaví defaultní systémový ovladač. Pravým tlačítkem myši klikněte na položku Počítač (standardně v nabídce Start) a z menu vyberte Spravovat (pokud máte zapnuté UAC, objeví se klasická obrazovka s potvrzením). Zobrazí Správa počítače, kde v levé nabídce vyberte Správce zařízení (tato položka je také přístupná z Ovládacích panelů).

- -

V seznamu hardwaru byste měli vidět právě výše zmíněnou položku, na kterou klikneme pravým tlačítkem a vybereme Aktualizovat software ovladače. V další nabídce zvolíme Vyhledat ovladač v počítači a vybereme složku, kam jsme dříve extrahovali ovladače. Vista by nyní měla nahradit původní ovladač novým, se kterým si již bude rozumět flashovací utilita. Na jiném PC s Windows Vista se mi stalo, že si systém nový ovladač sám vyhledal a použil, a proto tento krok nebylo nutné provádět – po vybrání nového souboru se zobrazila hláška, že je ovladač aktuální.

-

Nyní už jen stačí spustit flashovací utilitu a nahrát novou ROM Cool.

- -

Zdroj: Xda-Developers fórum

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel