Domů » Bleskovky » Mozilla oficiálně ukončila vývoj Firefox OS pro smartphony

Mozilla oficiálně ukončila vývoj Firefox OS pro smartphony

Operační systém Firefox OS se na smartphonech příliš neuchytil a ono se vlastně ani není čemu divit – byl dostupný pouze na několika low-endových telefonech s poměrně omezenou dostupností a podle našich zkušeností nebylo jeho používání zrovna dvakrát příjemnou záležitostí. Zřejmě i nezájem o telefony nakonec vyústil v očekáváné prohlášení – Mozilla vývoj Firefox OS pro smartphony ukončila a přestala je nabízet.

  

Jedná se však pouze o smartphonový konec, s platformou má být nadále experimentováno zejména v zařízeních internetu věcí a jejich propojování mezi sebou. Podle vyjádření viceprezidenta Mozilly Ari Jaaksiho prokázal Firefox OS svoji flexibilitu webových aplikací od low-endových smartphonů po televizory s vysokým rozlišením obrazu, avšak nebyl schopný nabídnout ten nejlepší uživatelský zážitek. O budoucnosti systému v internetu věcí bude Mozilla informovat později. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments