Firefox OS 2.5 si může vyzkoušet každý, vyšel jako aplikace pro Android

Operační systém Firefox OS se na mobilních telefonech nedočkal širokého rozšíření, pohání zpravidla velmi levná zařízení a oproti svým konkurentům nenabídne v obchodě nekonečné zásoby aplikací a her. Mozilla však nehází flintu do žita a pravidelně svůj systém aktualizuje, nejnovější sestavení pro vývojáře nese číslo 2.5 a vyzkoušet si jej mohou nejen majitelé telefonů s Firefox OS, ale také uživatelé operačního systému Android.

 

Mozilla chce, aby Firefox měla možnost vyzkoušet co nejširší masa lidí, a proto sbalila většinu svého operačního systému do jedné aplikace, kterou nabízí ke stažení na svých stránkách. V podstatě se jedná o launcher se vzhledem GAIA UI se sadou ikon a několika aplikací, který kompletně přebarví vzhled Androidu do barev Firefoxu. Uživatel nicméně nepřijde o svá data ani o možnost spouštět nainstalované aplikace pro Android, pokud se mu Firefox OS znelíbí, je možné jej ze systému odstranit jako jakoukoliv jinou aplikaci.

   

Existuje i možnost „naflashovat“ na svůj telefon skutečný Firefox OS Developer Preview, touto cestou však přijdete o všechna data, o možnost spouštět aplikace pro Android, a také se vystavujete riziku znefunkčnění telefonu. Jako první seznámení s Firefox OS se tak jednoznačně jeví instalace aplikace, kterou si můžete stáhnout jako APK soubor z těchto stránek. Podporována jsou pouze zařízení s ARM procesory, a nelze očekávat stoprocentní funkčnost – například nebude fungovat virtuální tlačítko zpět, neboť jej Firefox OS nepoužívá.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. bobo (neregistrovaný)

    Firefox OS 2.5 si může vyzkoušet každý, vyšel jako aplikace pro Android

    ten nadpis LŽE!!!! jak … každý? Já třeba Android nemám … nebo je autor článku opravdu přesvědčen, ža každej člověk na Zemi má Android????

    no to je mi zase článek…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel