Fire Phone propadnul, Amazon však hodlá dál riskovat a chystá jeho nástupce

Přijít s produktem na zcela saturovaný trh znamená notnou dávku odvahy, která se nemusí vždycky vyplatit. Své o tom ví i Amazon, telefon Fire Phone propadnul a logický postup by byl podruhé do stejné řeky nevstupovat.

  

Investoři Amazonu chtějí po nepříliš úspěšném čtvrtletí, kdy společnost oznámila největší ztráty od roku 2003, omezit výdaje společnosti, agentura Moody dokonce snížila rating Amazonu na negativní. Šéf společnosti Jeff Bezos nicméně své postupy obhajuje a v nastoleném tempu hodlá nadále pokračovat. Problémy nevidí v tom, že společnost investuje do agresivního růstu, horší je podle něj přestat riskovat.

  

Například Fire Phone podle jeho slov potřebuje ještě několik pokračovatelů, aby bylo možné vyhodnotit, zdali se jedná o neúspěšný projekt či nikoliv. Bezos uvedl, že prodělal miliardy dolarů v neúspěšných projektech a přesto je Amazon stále jedna z největších a nejvíce vydělávajících společností na internetu. O nástupci současné generace Fire Phone však uvedl jen: „Zůstaňte naladěni.“

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. przeczek (neregistrovaný)

    Proč ne, pokud mají dostatek peněz, tak můžou dělat nástupce do alelujá. Podobně jako Microsoft s WP.

  2. narg (neregistrovaný)

    penez budou mit jak nas**, jen minulej patek jsem jim poslal prez 3000 za „virtualni nic“ kur** zlodejsky!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *