Domů » Bleskovky » Facebook začíná plnit Windows Store: Vydal aplikace Facebook, Messenger a Instagram

Facebook začíná plnit Windows Store: Vydal aplikace Facebook, Messenger a Instagram

Microsoft vpustil do Windows Store nové verze aplikací Facebook, Messenger a Instagram, které přislíbil v rámci vývojářské konference Build. Aplikace funkčně dohánějí své protějšky na konkurenčních platformách, a navíc dokáží informovat o novinkách na vylepšených živých dlaždicích.

Live-Tile-Magnifying-Glass

Facebook

Facebook dostal kompletně nový vzhled i funkce – umí například otevírat odkazy webových stránek přímo bez nutnosti otevřít internetový prohlížeč (dokonce v záložkách) a také umí používat nové „lajky“. Oproti mobilní verzi však postrádá možnost infiltrovat se do kalendáře, případně seznamu kontaktů.

fb

Facebook
Facebook
Autor: ‪Facebook Inc‬
Cena: Code needed

Messenger

Aplikace Messenger umí vše, co webová stránka messenger.com, obslouží veškerou textovou (i skupinovou) komunikaci včetně posílání souborů či nálepek, na hovory nebo videohovory však zatím musíme zapomenout.

Messenger-1024x576

Messenger
Messenger
Autor: ‪Facebook Inc‬
Cena: Kostenlos

Aplikace Facebook a Messenger jsou zatím dostupné pouze pro počítače a tablety s Windows 10, mobilní verze přijde později. Zřejmě se však nebude jednat o tradiční univerzální aplikace, neboť byly vytvořeny ve vlastním vývojovém prostředí Facebooku Osmeta.

https://twitter.com/Daniel_Rubino/status/725677104478736384

Instagram

Naopak pouze pro smartphony vyšla nová verze aplikace Instagram, která příliš novinek nepřináší, pouze odstraňuje z názvu v seznamu aplikací slovíčko Beta.

Instagram
Instagram
Autor: ‪Instagram‬
Cena: Kostenlos

Doufáme, že Facebook bude svoje aplikace nadále vylepšovat, a přidá i nové funkce týkající se příští verze Windows 10 Redstone, zejména notifikování o zmeškaných událostech číslem na připnuté ikoně v hlavním panelu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments