Facebook myslí i na vaši smrt: Brzy si budete moci vybrat správce vašeho profilu

Jednou tam musíme všichni a tak je dobré se na odchod z tohoto světa náležitě připravit. V digitálním věku po nás totiž nezůstanou jen hmatatelné statky, ale rovněž spousta webových účtů, emailových schránek a dalších digitálních stop. Facebook na tento fakt myslí a připravuje novou službu, která umožní vybrat si osobu (Legacy contact), která bude mít možnost váš profil po vaší smrti spravovat.

  

Rodinný člen nebo blízký přítel tak bude mít možnost převzít nad účtem kontrolu, veškeré změny, které na něm učiní, však budou publikovány pod jeho jménem, aby to nevypadalo, že k pozůstalým promlouvá hlas ze záhrobí. Toto oprávnění však dostane až poté, co Facebook obdrží potvrzení o tom, že majitel účtu zesnul.

  

Facebook dosud účet zesnulého zmrazil a nebylo možné s ním jakkoliv nakládat. Funkce je zatím spouštěna na území USA, Facebook ji bude postupně rozšiřovat do ostatních zemí. Pochopitelně není nutné ji využívat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    To jsem rád :-)

  2. FantomasMan (neregistrovaný)

    Najlepšie je poslať celý facebook do rit. .Ja som aj odinštaloval facebook s mobilu lebo časom si začala aplikácia žiť svojim vlastným životom.

  3. LivingLegend (neregistrovaný)

    Trapne google to ma snad uz 5let… a ze tam mi to prijde zajmavejsi, kdyz tam vedes korespondeci s ruznyma organizacema….

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *