Sledujte nás na YouTube

Facebook Home po neúspěchu zřejmě skončí, vývojový tým byl rozpuštěn

Facebook zřejmě v brzké době ukončí další nepříliš populární službu ze své stáje, prostředí Home pro Android. Aplikace spatřila světa loni v dubnu, k dispozici byla pro omezený počet modelů telefonů a i když si ji v prvním týdnu stáhlo půl milionu uživatelů, její hodnocení na Google Play Store dosahuje aktuálně hodnoty 3.0 s tím, že přes 13 tisíc uživatelů jí udělilo nejnižší možné hodnocení.

Propagační video prostředí Facebook Home

Blog deníku New York Times nyní přišel s informací, že tým, který má Facebook Home na svědomí, byl rozpuštěn a jeho členové se zabývají prací na jiných projektech. To by mohlo naznačovat, že vývoj tohoto prostředí byl ukončen. Po zveřejnění této informace na serveru The Verge se ale ozvali sami zástupci Facebooku s tím, že vývoj prostředí Home stále pokračuje. Poslední aktualizace tohoto nepříliš rychlého rozhraní přišla na začátku letošního roku.

 
Hodnocení aplikace na Google Play Store se různí

Budoucnost Facebooku Home je tak nejistá, je možné, že v budoucnu ještě přijde nějaká aktualizace. Společnost se ale bude zřejmě více zaměřovat na samostatné aplikace, jakými jsou Paper nebo Slingshot, namísto kompletní změny prostředí Androidu do barev Facebooku.

-

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *