Domů » Bleskovky » Exynos 4212: Samsung představil nový čip s dual-core CPU

Exynos 4212: Samsung představil nový čip s dual-core CPU

Samsung dnes představil nový čip s označením Exynos 4212, který je nástupem varianty 4210, jež se objevila například u telefonu Galaxy S II. Nový Exynos 4212 je vybavený dvoujádrovým procesorem (ARM Cortex-A9) s taktem 1,5 GHz a Samsung slibuje, že bude až o 30 % úspornější než předchozí verze. Vyrobený je 32nm technologií a součástí je samozřejmě i grafický akcelerátor, který má být o 50 % rychlejší ve srovnání s řešením u Exynosu 4210. První zařízení s tímto SoC by se na trhu měly objevit už v průběhu čtvrtého kvartálu letošního roku a spekuluje se také o tom, že se Exynos 4212 objeví u připravovaného telefonu Nexus Prime, který zřejmě bude představen už 11. října.

2011/SamsungExynos.jpg

Zdroj: IntoMobile

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

9 komentářů

 1. Takže než vydají galaxy note udělají z něj zastaralý přístroj? Tak to je fakt paráda :-(

  • Galaxy Note bude mať tento nový procesor. Samsung ho nevyvinul včera predsa, na IFA nedefinoval aký typ je v TAb 7.7 a Note iba písal 1,5 GHz dual core.

 2. Note by se měl objevit na pultech obchodů někdy v říjnu,-) to je za chvíli :o)

 3. vždyť psali až v lednu ne? Nebo se něco změnilo?

 4. Každej web píše něco jiného, ale většina se shoduje že ještě do konce roku…

 5. Stejně by mě pak zajímalo srovnání nexus prime vs iPhone 5 :-)

 6. Původně ho chtěli prodávat ještě letos čili tak nějak kolem vánoc, ale nakonec to prý nestihnou a nově by se měl prodávat v 1Q 2012.

  • ak myslíš Note, tak podľa posledných správ by mal byť koncom novembra

 7. Ok alespoň stihnu našetřit :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).