Sledujte nás na YouTube

Exynos 4212: Samsung představil nový čip s dual-core CPU

Samsung dnes představil nový čip s označením Exynos 4212, který je nástupem varianty 4210, jež se objevila například u telefonu Galaxy S II. Nový Exynos 4212 je vybavený dvoujádrovým procesorem (ARM Cortex-A9) s taktem 1,5 GHz a Samsung slibuje, že bude až o 30 % úspornější než předchozí verze. Vyrobený je 32nm technologií a součástí je samozřejmě i grafický akcelerátor, který má být o 50 % rychlejší ve srovnání s řešením u Exynosu 4210. První zařízení s tímto SoC by se na trhu měly objevit už v průběhu čtvrtého kvartálu letošního roku a spekuluje se také o tom, že se Exynos 4212 objeví u připravovaného telefonu Nexus Prime, který zřejmě bude představen už 11. října.

2011/SamsungExynos.jpg

Zdroj: IntoMobile

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

9 komentářů

 1. GreenArrow (neregistrovaný)

  Takže než vydají galaxy note udělají z něj zastaralý přístroj? Tak to je fakt paráda :-(

  • mino (neregistrovaný)

   Galaxy Note bude mať tento nový procesor. Samsung ho nevyvinul včera predsa, na IFA nedefinoval aký typ je v TAb 7.7 a Note iba písal 1,5 GHz dual core.

 2. Radek Hübl (neregistrovaný)

  Note by se měl objevit na pultech obchodů někdy v říjnu,-) to je za chvíli :o)

 3. GreenArrow (neregistrovaný)

  vždyť psali až v lednu ne? Nebo se něco změnilo?

 4. Radek Hübl (neregistrovaný)

  Každej web píše něco jiného, ale většina se shoduje že ještě do konce roku…

 5. GreenArrow (neregistrovaný)

  Stejně by mě pak zajímalo srovnání nexus prime vs iPhone 5 :-)

 6. Ip Man (neregistrovaný)

  Původně ho chtěli prodávat ještě letos čili tak nějak kolem vánoc, ale nakonec to prý nestihnou a nově by se měl prodávat v 1Q 2012.

 7. Radek Hübl (neregistrovaný)

  Ok alespoň stihnu našetřit :-)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *