Sledujte nás na YouTube

Eric Schmidt potvrzuje: Google pracuje na tabletu řady Nexus

Eric Schmidt nenápadně potvrdil, že se v následujících šesti měsících dočkáme představení referenčního tabletu od Google, který zřejmě rozšíří modelovou řadu Nexus.

V minulosti kolovaly internetem informace o tabletu, za jehož výrobou by stál samotný Google, nicméně až doposud to byly pouhé spekulace. Předseda představenstva společnosti Google (Eric Schmidt) v rozhovoru pro italský deník Corriere della serra řekl. „V následujících šesti měsících plánujeme uvést na trh tablet na té nejvyšší technologické úrovni.“ Zároveň potvrdil, že se Google chystá použít vlastní pokročilou funkci rozpoznávání hlasu, se kterou hodlá konkurovat Siri od Applu. V rozhovoru též vzdal hold zesnulému spoluzakladateli Applu Stevu Jobsovi. “Steve Jobs byl Michelangelo naší doby, který si uvědomoval revoluční potenciál tabletů a vytvořil tak úžasný produkt v podobě iPadu.“

-

Podrobné informace o připravovaném tabletu Eric Schmidt samozřejmě neprozdradil, ale je nadmíru jasné, že se bude jednat o výkladní skříň Googlu, která bude sloužit pro demonstraci nových technologií. Je velmi pravděpodobné, že Google využije divizi Motorola Mobility, za účelem vytvořit skutečný Google Nexus tablet. Bez ohledu na výrobce můžeme počítat s použitím operačního systému Android v aktuální verzi 4.0 Ice Cream Sandwitch. Není samozřejmě vyloučeno, že se setkáme s další připravovanou verzí Androidu, kterou kuloáry označují názvem “Jelly Bean.

-

Společnost Google využívá svou značku Nexus pro své telefony, které udávají směr, jakým by se měli ubírat výrobci při vývoji svých smartphonů. První model Nexus One přišel s do té doby nevídaným výkonem, zatímco Nexus S přinesl uživatelům NFC. Současný top model Galaxy Nexus dostal do výbavy jako první smartphone novou verzi Androidu 4.0 ICS, která má za úkol zamezit roztříštěnosti systému a zároveň sjednotit segment tabletů a smartphonů do jedné linie. Tablety vybavené Androidem 3.2 Honeycomb se ze všech sil snažily konkurovat iPadu, nicméně ze stran uživatelů se množily výtky na špatnou optimalizaci systému a ne zcela korektní chod aplikací, které byly primárně vyvíjeny pro použití na smartphonech.

-

V naší redakci jsme se též zkusili zamyslet nad použitým hardwarem, který by se mohl objevit u budoucího Nexus tabletu. Shodli jsme se, že by ve výbavě neměl chybět čtyřjádrový procesor s taktovací frekvencí 1,5 GHz, který bude doplněn o 1,5 až 2 GB operační paměti. Velikost úhlopříčky displeje odhadujeme na standartních 10,1“ s fullHD rozlišením. Kapacitu akumulátoru si netroufáme věštit, nicméně výdrž by neměla klesnout pod 10 hodin. Očekáváme též přítomnost NFC čipu, GPS, Wi-Fi, Bluetooth a HDMI portu. Za samozřejmost považujeme 8Mpx fotoaparát doplněný o přední kamerku pro videohovory. Nakolik se naše věštba bude shodovat s reálným produktem se dozvíme za několik měsíců.

Zdroj: Slashgear

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

14 komentářů

 1. nandro (neregistrovaný)

  Tak super:-) Snad bude i 3G a rozšiřitelná paměť. Předpokládané parametry jsou skvělé,i když v době uvedení budou asi vcelku běžné. Zařízení od Googlu ale bude vždy mít malinký náskok:-)

  • Richard Streit (neregistrovaný)

   Též doufám v rozšiřitelnou paměť. Co se týče parametrů, tak jsme vycházeli z nadcházejících trendů pro rok 2012 (quad-core…)

 2. Cleric (neregistrovaný)

  Jelikož to bude spadat do kategorie Nexusů a poslední dva Nexusy neměli slot na kartu. Tipuji že ani jejich tablet slot mít nebude a kapacita bude 16 32 a 64 GB. Bylo by zajímavé kdyby i představili kapacitu 128 GB, ale to je spíš utopie než reálný předpoklad :D

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   Podľa mňa pravdepodobnosť, že tam slot na pamäťovky nebude je tak 99,9%. Tých 128 GB by som samozrejme uvítal. V Google by sa už mohli konečne trochu hecnúť a predbehnúť Apple aj nejakými praktickejšími vecami než vyšším počtom GHz a MPix :) Ten NFC by mohol byť tiež celkom zaujímavý bonus. No nechajme sa prekvapiť, snáď to nedomrvia ako najnovší Nexus.

 3. mino (neregistrovaný)

  Schmidt nic nepotvrdil

 4. zero (neregistrovaný)

  Jelly Bean ne Beam, zadnej paprsek.. fazole.

 5. schneeberg (neregistrovaný)

  Nojo,autor není zrovna lingvista,holt. Nebo by si měl vypnout T9. Italský Večerní kurýr (Corriere della serra) nemá s mořem nic společného :-)

 6. Pepa (neregistrovaný)

  OMG, to si chyby v článku nemůžete opravit před publikací? Já bych se za takovou “práci” styděl.

 7. YAMATO (neregistrovaný)

  Corriere della Sea??? Mega LOL

 8. Richard Streit (neregistrovaný)

  Velice se omlouvám za překlepy v článku, bohužel jsem název italských novin opsal ze zdroje, kde se již nacházel zkomolený tvar. Příště na to zkusím dávat větší pozor… ;-)

 9. Senky (neregistrovaný)

  sa nezblaznite frekvenciami CPU… skor to tipujem na display. Nexus tab 11,6? [odkaz]

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *