Domů » Bleskovky » Endomondo můžete ovládat ze zápěstí: Aplikace pro Android spolupracuje s Gear Fit a Gear 2 (Neo)

Endomondo můžete ovládat ze zápěstí: Aplikace pro Android spolupracuje s Gear Fit a Gear 2 (Neo)

Chytré hodinky a náramky mají ve většině případů sloužit jako prodloužená ruka smartphonu a pro tyto účely dokážou obsloužit základní věci jako notifikace o příchozích či zmeškaných událostech, možnost ovládat hudební přehrávač a další jednoduché funkce, aniž by bylo nutné vytáhnout telefon z kapsy. To se může hodit například při sportování, koneckonců většina nositelné elektroniky je díky senzorům monitorujících aktivitu uživatele na sport dokonale připravena. A díky otevřeným možnostem pro vývojáře mohou tyto možnosti využít i aplikace třetích stran.

  

Jednou z prvních je oblíbená sportovní aplikace Endomondo, jejíž verze pro Android ve své poslední aktualizací přidala podporu pro náramek Gear Fit a hodinky Gear 2, případně Gear 2 Neo. Pro její používání je zapotřebí vlastnit jedno ze 17 zařízení od Samsungu kompatibilních s touto nositelnou elektronikou. Pomocí hodinek lze spouštět nebo pozastavovat workouty, zobrazovat čas sportování, uběhnutou nebo ujetou vzdálenost, spálené kalorie a další hodnoty. Na hodinkách Gear 2 lze sledovat i srdeční akvititu, připadně po sportovním výkonu pořídit snímek a přidat jej svému záznamu na Endomondu.

Majitelé hodinek Gear 2 si musí stáhnout doprovodnou aplikaci do správce hodinek, náramek Gear Fit si vystačí s obyčejným spárováním. Na nositelné elektronice není v současné době podporována aplikace Endomondo Pro, ale pouze její základní verze, kterou si můžete stáhnout z následujícího odkazu.    

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.