TOPlist

Elon Musk zaplevelil Twitter příspěvky. Chtěl být vidět víc než Joe Biden

elon musk angry nastvany twitter midjourney
  • Muskovy tweety byly v pondělí doslova všude
  • Nejednalo se o chybu, ale o umělé ohnutí algoritmů sociální sítě

Elon Musk opět způsobil poprask. V pondělí jeho příspěvky zaplevelily Twitter, jejich přetlak dokonce evidovali i ti, kteří jmenovaného vůbec nesledují. Jak se později ukázalo, nejednalo se tak úplně o chybu, ale o neobvyklé řešení jeho nespokojenosti s vlastním dosahem.

Musk byl údajně nespokojen s nízkou popularitou svých příspěvků, a proto v minulém týdnu svolal schůzi pro přibližně 80 zaměstnanců, kteří dostali za úkol ověřit důvody. Jejich šéf byl přesvědčen o tom, že se jedná o chybu v algoritmu, který příspěvky doporučuje, ovšem vývojáři tento názor rozporovali – podle webu Platformer prý dokonce jeden z hlavních inženýrů dostal padáka za názor, že Muskův dosah klesá z důvodu snížení zájmu o jeho osobu.

Pohár trpělivosti novopečenému majiteli sociální sítě přetekl při finále Super Bowlu, kdy stejně jako Joe Biden vyjádřil podporu týmu Eagles. Zatímco Muskův tweet vytěžil ze 129 milionů sledujících „pouhých“ 9,1 milionů impresí, americký prezident dosáhl 29 milionů zobrazení, přitom jej sleduje „jen“ 37 milionů lidí. Frustrovaný podnikatel nakonec svůj příspěvek smazal a v hluboké noci nakázal svým inženýrům, aby s tímto nepoměrem něco provedli.

Vývojáři „problém“ vyřešili tím, že uměle posílily tweety svého nadřízeného na faktor 1 000, což mu zajistilo přednost před příspěvky kohokoliv jiného. Z tohoto důvodu se v pondělí ráno Muskovy příspěvky zobrazovaly snad každému, kdo okolo Twitteru jenom prošel. Miliardář tento efekt zaznamenal a ohodnotil jej tímto laciným příspěvkem.

Tým inženýrů tak musel opět pracovat na úpravách. V současné chvíli má údajně CEO Twitteru stále aktivované umělé navýšení, ale už neatakuje hodnotu 1 000. Jeho úterní tweety například zaznamenaly okolo 43 milionů zobrazení, což je horní hranice nedávného průměru.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku