Elon Musk upozornil na vysoké akcie Tesly. Ty se vzápětí propadly o 10 procent

elon musk nasa spacex crew demo

Elon Musk na sebe ke konci minulého týdne opět pořádně upoutal pozornost. Stalo se tak v souvislosti s tweetem, v němž si šéf SpaceX „postěžoval“ na akcie své druhé společnosti Tesla, které označil za příliš vysoké. Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat a trží cena výrobce elektromobilů strmě klesla o 10 %.

Jistě nemusíme příliš rozvádět, že vysoká hodnota akcií zpravidla nebývá důvodem ke smutku. Zmíněné vyjádření je však překvapivé i na poměry excentrického Muska, který své sledovatele na sociálních sítí běžně zásobuje svéráznými příspěvky. Za komentáře na adresu svého podnikání totiž v minulosti čelil žalobě Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států. Soudní spor skončil Muskovým souhlasem, že jeho tweety týkající se Tesly budou podléhat kontrole firemních právníků.

Tesle se dařilo navzdory koronaviru

Minulý týden byl pro Teslu divoký z více důvodů. Výrobce elektrických automobilů totiž oznámil překvapivý zisk za první tři měsíce roku navzdory nucenému uzavření montoven v Šanghaji a Kalifornii kvůli pandemii koronaviru. Ještě více pozornosti si Musk vysloužil tweetem na adresu karanténních nařízení, která podle něj uvězňují lidi doma proti jejich ústavním právům.

Muskovi za vyjádření ohledně akcií právní postih nehrozí. Alespoň si to myslí John Coffee z Kolumbijské univerzity, podle něj šéf Tesly pouze konstatoval svůj názor. Stephen Diamond, profesor podnikového financování a regulace cenných papírů z Univerzity v Santa Claře, se naopak domnívá, že sdílení informací, k nimž investoři nemají přístup, by mohlo vést k manipulaci s akciemi firmy.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku