Domů » Bleskovky » Elephone S8 dá sbohem rámečkům: dostane zakřivený displej roztáhnutý do tří stran

Elephone S8 dá sbohem rámečkům: dostane zakřivený displej roztáhnutý do tří stran

Společnost Elephone se zjevně inspirovala u Sharpu a Xiaomi, chystá totiž nový smartphone, jehož čelní plochu bude takřka celou využívat displej, rámeček najdeme pouze při spodní straně zařízení. Telefon si můžeme prohlédnout na renderu i na fotografii prototypu.

elephone-s8

Na první pohled můžeme vidět nejen miniaturní rámečky, ale také displej zahnutý na obou delších stranách zařízení. Zobrazovač má mít úhlopříčku 6 palců a rozlišení Full HD. Čelní strana na nás působí velmi elegantně, ovšem také v nás vzbuzuje strach z pádu telefonu na jeden z horních rohů; ten by byl zřejmě pro displej kritický. Předpokládáme, že čelní kamerka se nachází pod displejem, kde se má nacházet i domovská klávesa se čtečkou otisků prstů, ta se však nachází pouze na fotografii telefonu, nikoliv na jeho renderech.

elephones8

Záda zařízení mají být vyrobena z lesklého, blíže nespecifikovaného materiálu, přičemž výrobní proces má obsahovat 15 kroků, a má zajistit vysokou odolnost vůči poškrábání a vysoký lesk.  Záda budou stejně jako displej při okrajích zahnutá, což má přispět k velmi pohodlnému držení. Specifikace telefonu je prozatím neznámá, spekuluje se o čipsetu MediaTek Helio X27, 128GB paměti a slotu na paměťovou kartu. Elephone S8 by mohl mít premiéru již na konci tohoto měsíce v rámci veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Ta druhá fotka je mi mix ne elephone.

  2. nech z toho urobia rovno valec a bude pokoj :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).