Elektrický Rolls-Royce Spectre se prohání po Francii. Ladí se aerodynamika i stabilizace

Rolls Royce Spectre 01

Rolls-Royce Spectre k prvním zákazníkům dorazí až na konci příštího roku. Britský výrobce luxusních automobilů tak má stále dostatek času na vyladění veškerých detailů a řádné prověření. Tak se také děje – elektrický Spectre můžete nyní potkat na Francouzské riviéře, kde probíhá rozsáhlé testování s cílem najet 625 tisíc kilometrů.

Rolls Royce Spectre 02
Elektrický Rolls-Royce Spectre

Podle automobilky je aktuálně novinka hotova ze 40 % procent, stále tedy dost práce zbývá. Pokroky ale přicházejí. V poslední době se například podařilo snížit koeficient aerodynamického odporu z 0,26 na 0,25. Díky tomu bude Spectre nejaerodynamičtějším modelem značky.

Jedním z hlavních cílů testování ve Francii je vyladění elektronické stabilizace vozidla, díky které má svezení uvnitř evokovat cestování létajícím kobercem. Novinka je postavena na platformě Architecture of Luxury, která je použita například u modelů Cullinan nebo Phantom. Nový Spectre tedy nebude žádný střízlík. V karoserii jsou použity ocelové profily a dveře měří celý metr a půl.

2023 Rolls-Royce Spectre - Testphase

Informace ohledně pohonu a dalších parametrů zatím nemáme. Vzhledem k tomu, že celkem má testování probíhat až do ujetí 2,6 milionu kilometrů, může přijít ještě mnoho změn.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku