Domů » Bleskovky » Edward Snowden představil kryt, který zamezí sledování a odposlouchávání iPhonu

Edward Snowden představil kryt, který zamezí sledování a odposlouchávání iPhonu

Bývalý zaměstnanec CIA a NSA (americká Národní bezpečností služba) Edward Snowden v roce 2013 vyzradil informace o tom, že americká vláda je schopná odposlouchávat prakticky každý smartphone. Tímto krokem si vysloužil život ve vyhnanství, který jej ale nijak neumlčel. Aktuálně o sobě dává Snowden vědět v souvislosti s novým příslušenstvím, které má zabránit sledování a odposlouchávání telefonů Apple iPhone.

snowdencase

Jedná se o ochranné pouzdro, které se navlékne na spodní část iPhonu a monitoruje signály, které obhospodařují antény telefonu. Instalace bohužel nemá být zrovna jednoduchá, bude nutné připojit několik drátků přímo do slotu na SIM kartu. Na nežádoucí přenos dat, který není vyvolán uživatelem, kryt upozorní, případně dojde automaticky k vypnutí zařízení. Upozornění je akustické, kromě toho má být možné veškerou komunikaci s bezdrátovými sítěmi sledovat i na malém displeji.

Former U.S. spy agency contractor Edward Snowden is interviewed by The Guardian in his hotel room in Hong Kong...Former U.S. spy agency contractor Edward Snowden is seen in this still image taken from video during an interview by The Guardian in his hotel room in Hong Kong June 6, 2013. Snowden was on July 24, 2013 granted documents that will allow him to leave a Moscow airport where he is holed up, an airport source said on Wednesday. The official, who spoke on condition of anonymity, said Snowden, who is wanted by the United States for leaking details of U.S. government intelligence programmes, was expected to meet his lawyer at Sheremetyevo airport later on Wednesday after lodging a request for temporary asylum in Russia. The immigration authorities declined immediate comment. Picture taken June 6, 2013. MANDATORY CREDIT. REUTERS/Glenn Greenwald/Laura Poitras/Courtesy of The Guardian/Handout via Reuters (CHINA - Tags: POLITICS MEDIA) ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. NO SALES. NO ARCHIVES. THIS PICTURE IS DISTRIBUTED EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS. NO THIRD PARTY SALES. NOT FOR USE BY REUTERS THIRD PARTY DISTRIBUTORS. MANDATORY CREDIT
Edwad Snowden

Cílovou skupinou tohoto příslušenství mají být reportéři, kteří jezdí do rizikových oblastí, v nichž hrozí riziko odposlouchávání a sledování. Bohužel vývoj krytu je zatím na samotném počátku a existuje pouze na papíře. Snowden a jeho spolupracovník Andrew Huang zatím nemají ani funkční prototyp, doufají však, že by měl přijít někdy v průběhu příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. qwerty (neregistrovaný)

    jj, a je cely z alobalu, ze jo:)

  2. MoB (neregistrovaný)

    Bombastický titulek, a na konci „existuje pouze na papíře“. Bože… K osobě pana Snowdena se raději vyjadřovat nebudu. Stačí, že stojí za howno článek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).