Domů » Bleskovky » Dvakrát zakřivený displej: Bude první Samsung nebo Xiaomi?

Dvakrát zakřivený displej: Bude první Samsung nebo Xiaomi?

Podle posledních informací má příští vlajková loď Samsungu (Galaxy S6) disponovat displejem, který bude po vzoru Galaxy Edge zakřivený a to hned na dvou stranách. K něčemu podobnému se zřejmě odhodlává i společnost Xiaomi, alespoň podle následujícího renderu, na němž je vyobrazen model Xiaomi Arch.

  

Popisek vedle obrázku uvádí, že se jedná o první telefon s dvakrát zakřiveným displejem na světě, což by znamenalo, že Xiaomi chce Samsung předběhnout, je ale také možné, že se jedná o podvrh nebo o koncept, který se své reálné podoby nedočká. Myslíte si, že dvakrát zakřivený displej najde své uplatnění nebo se jedná jen o další technologii, která je implementována do mobilních zařízení jednoduše proto, že „to jde“?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Když vidím kvalitu toho renderu, tak si spíše myslím, že je to podvrh… A stejně si myslím že je to celkem pitomost – zkoušel jsem Galaxy Edge, a nijak mně to neoslovilo… Ale holt výrobci musí vymyslet nějakou blbost, aby mohli prohlásit jak jsou inovativní, a jak úžasnou věc vymysleli – místo toho aby makali na důležitých věcech, jako je kvalita konstrukce a výdrž baterie

  • Tom (neregistrovaný)

   Tak zrovna u Notu Edge je to zahnutí docela praktické. Mnohem praktičtější než ty voloviny jako G Flex a Galaxy Round. Ale na 2 stranách je to nanic no…

  • Tom (neregistrovaný): Faktem je, že u společnosti, která nebojuje v základních parametrech (Samsung-je notifikační dioda, výměnné aku, volba úložiště, HW tlačítka) si můžou vymýšlet kraviny typu zahnutý displej. Ale jiní jsou i mnohem více pozadu i v základních rysech a zbytečně se vyčerpávají kravinami.

 2. Michal (neregistrovaný)

  To by mě zajímalo, za co bych ten mobil držel. Pokud je ten zahnutej displej dotykovej i v záhybech, tak ho za boky držet nemůžu, ne? Nechápu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).