Domů » Bleskovky » Dva displeje podruhé: 3. prosince bude oficiálně představen YotaPhone 2

Dva displeje podruhé: 3. prosince bude oficiálně představen YotaPhone 2

První generace YotaPhone (recenze), originálního telefonu, jehož zadní část tvoří sekundární e-ink displej, se u nás začala prodávat v srpnu letošního roku. Prodejní hit se z něj však patrně nestal, neboť jeho výrobce musel měsíc na to sáhnout k výraznému zlevnění. Sázka na originalitu se však zřejmě ruské společnosti Yota vyplatila a připravuje pokračovatele, k jeho odhalení dojde za dva týdny.

Tedy ono se zase o tak žhavou novinku nejedná, koncept YotaPhone 2 byl představen již letos v únoru na MWC, od té doby však uteklo mnoho vody, proto následující specifikace nelze brát zcela vážně, neboť některé parametry mohly být změněny. Pokud se tak nestalo, můžeme se těšit na zařízení s pětipalcovým Full HD AMOLED displejem vepředu, zadní monochromatický e-ink displej má dostat úhlopříčku 4,7“ a má být oproti první generaci dotykový. Telefon má mít výrazně líbivější zakulacené tvary, čočka hlavního fotoaparátu na zadní straně se přestěhuje ze spodní strany na horní.

O pohon zařízení se má postarat čtyřjádrový procesor Snapdragon 800, kterému mají sekundovat 2GB operační paměti, interní úložiště má být schopné pojmout maximálně 32 GB dat. Ve výbavě nemá chybět NFC, 8Mpx fotoaparát doplněný o přisvětlovací LED diodu a čelní kamerka pro videokomunikaci. Uvnitř těla o hmotnosti 125 gramů se má ukrývat baterie o kapacitě 2 550 mAh, přičemž bude možné dobíjet ji bezdrátově.

   

Oficiální odhalení proběhne v Londýně 3. prosince, v tento den se dozvíme i informace o ceně a dostupnosti. Díky přítomnosti agentury společnosti Yota na našem trhu se pravděpodobně dočkáme i v našich končinách.   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    Já tenhle telefon prostě zbožňuju. Ten android to ale pro mě zabíjí. Tohle by mohlo mít klidně vlastní duši, jako BB.

  2. V prvej generácií bola nahovno výdrž(samozrejme pri použivaní s klasickým displejom na web a podobne), snaď do druhej generácie dajú lepšiu batériu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).