TOPlist

Dva displeje a jeden obří fotoaparát. Xiaomi si patentovalo hodně netradiční telefon

xiaomi patent 1

Xiaomi se nebojí se smartphony experimentovat, což dokazuje zejména u modelové řady Mi Mix. Poslední generace Mi Mix Alpha je natolik odvážný koncept, že jsme se s ním dosud v prodeji nesetkali, Xiaomi však uvažuje nad dalším podobným telefonem.

Dva displeje a jeden obří fotoaparát

Jak ukazuje patentová přihláška, mělo by se jednat o telefon klasického tvaru s netradičním rozmístěním prvků. Přední stranu má vyplňovat obří displej s výrazným zakřivením, kvůli kterému má zobrazovač přecházet z přední strany do boků. Na ně se tak nevejdou žádná fyzická tlačítka, která bude patrně suplovat dotyková vrstva na bočních částech displeje.

xiaomi patent 2

Displej máme najít i na zádech, v patentové přihlášce je zvažován plochý panel zabírající přibližně tři pětiny spodní strany, na té horní se pak má nacházet fotoaparát s jednou čočkou. Zajímavé je, že Xiaomi přemýšlí nad výsuvným objektivem, a tedy schopností plynulého zoomování. S ohledem na velikost objektivu se dá předpokládat i s velký snímač.

Tento koncept od Xiaomi převedený do reality by mohl znamenat odbočku ze současného pojetí mobilních fotoaparátů směrem blíže k fotoaparátům. Zda však dojde k jeho naplnění, je zatím ve hvězdách. Konceptuální smartphony řady Mi Mix představuje Xiaomi vždy ke konci roku.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku