Domů » Bleskovky » Hybridní šuplík? Žádný problém. Komunita přišla na to, jak si užít dvě SIM i microSD kartu zároveň

Hybridní šuplík? Žádný problém. Komunita přišla na to, jak si užít dvě SIM i microSD kartu zároveň

Koupit si dnes smartphone s podporou dual SIM a ještě se slotem na paměťovou kartu není problém, v mnoha případech však nastanou potíže, pokud si budete chtít užívat obou vymožeností v jednu chvíli zároveň. Velké popularitě se totiž těší tzv. hybridní sloty, do nichž lze vložit buď dvě SIM karty, nebo jednu SIM a jednu paměťovou kartu. Komunita naštěstí vymyslela způsob, jak toto nepříjemné omezení obejít.

  

Pouze na vlastní nebezpečí

Jelikož se jedná postup z kategorie „udělej si sám“, je zapotřebí trocha šikovnosti a přiměřená míra rizika. O čtení dat ze SIM a z paměťové karty se starají odlišné kontakty, které se vzájemně nepřekrývají, tudíž je možné použít v jednu chvíli obě karty. Problém nastává v tloušťce, neboť obě karty na sobě by se do šuplíku nevešly; podle uživatelů má být maximální tloušťka (v závislosti na zařízení) mezi 1,1 až 1,2 mm.

  

Čip ze SIM karty má být možné odlepit za pomocí tepla (fén nebo zapalovač) či ostrého nože, poté je zapotřebí jemně zbrousit jednu nebo druhou kartu tak, aby nedošlo k poškození (zejména zničení čipu). Každá karta má jinou tloušťku a v tomto případě jde o desetiny mm, šuplera proto bude velmi vítaným pomocníkem. Slepením obou karet pak vznikne hybrid SIM + microSD, přičemž pak záleží na konstrukci telefonu, zda takto širokou kartu pojme. Takto například vypadá úprava karty u modelu Honor 7, který disponuje hybridním slotem.


Zdroj snímků: AndroidForum.cz

I když toto řešení vypadá banálně, nemusí vždy končit úspěchem. Existují uživatelé, kteří slaví úspěch, ale i ti, kteří poškodili jednu z karet, nebo jim vyrobené kombo nelze vyjmout ze zařízení. Mějte tudíž na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašich kartách či na vašem zařízení vzniknout. Více informací lze získat na XDA-Developers, případně v diskuzi AndroidForum.cz, kde si můžete vyměnit své zkušenosti s ostatními.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Šumák (neregistrovaný)

  Wow tak toto je pecka. Zítra to asi zkusím. Mám pracovní a osobní simku a 64gB SD kartu a používat vše naráz by se mi fakt líbilo :)

  • Jakub Karásek

   Hlavně, abyste měl smartphone s hybridním šuplíkem, klasický slot na SIM kartu číst microSD nenaučíte ;)

   • pat (neregistrovaný)

    Tak ono tu sd kartu tam ani nevlozi, ma iny tvar.
    Hned by pochopil ze je niekde zrada

 2. Spíš jde o to, zda to také podporuje software telefonu, což dle jiných článků prostě a jednoduše NEFUNGUJE.

 3. Mayonyx (neregistrovaný)

  Nastastie s Asus Zenfone 2 tento problem riesit nemusim – 2x SIM, 2x 64 GB, prosto luxus :)

 4. henda (neregistrovaný)

  Mám to takto na svém Honoru 7 a vše je plně funkční (3 týdny v provozu bez problémů). Nano sim od Vodafone a 32gb karta samsung. Brousit karty není třeba a ani to nedoporučuji! Vejdou se obě, sice jde šuplík hůře zasunout ale zkusil jsem ho i vyndat a bez problémů.

 5. Jake (neregistrovaný)

  Nojo, je to problem, do tech 5″+ padel se proste dalsi suplik nevejde a pak by to zrujnovalo vyrobce. Ta ctecka je desne draha. :-) fakt to nechapu, proc takhle obe funkce degraduji.

 6. Johny (neregistrovaný)

  on je zase apríl?

 7. Bebino (neregistrovaný)

  Vyzkošeno, potvrzeno, funguje i na Huawei P8 Lite. Možná půjde někdy i ven :-)

  • Tomáš (neregistrovaný)

   a brousil sim nebo microsd? mi to nejde mám vodafone, karta je starší a je na ni dost velký čip a tak mi to nejde zasunout do suplíku, celková tlouštka je 1mm v tom nejsilnějším místě.

 8. U Honoru 9 vyzkoušeno na 3 SIMkách a nefunguje. Možná výrobce zablokoval současné použití 2xSIM a 1xSD.

 9. Chci si koupit smart hodinky, nejlépe tak, aby v nich bylo stejné číslo telefonu jako má mobil.případně i nový mobil. jde to? a aby měly udaj o spanek, gps,puls,možná i s tlakem,možná i výškoměr.budík.

 10. kupuju vše v číně, jsem nezámožný. stává se někdy, že je to i vadné,ale hlavně levné ještě po dva roky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).