Domů » Bleskovky » Hybridní šuplík? Žádný problém. Komunita přišla na to, jak si užít dvě SIM i microSD kartu zároveň

Hybridní šuplík? Žádný problém. Komunita přišla na to, jak si užít dvě SIM i microSD kartu zároveň

Koupit si dnes smartphone s podporou dual SIM a ještě se slotem na paměťovou kartu není problém, v mnoha případech však nastanou potíže, pokud si budete chtít užívat obou vymožeností v jednu chvíli zároveň. Velké popularitě se totiž těší tzv. hybridní sloty, do nichž lze vložit buď dvě SIM karty, nebo jednu SIM a jednu paměťovou kartu. Komunita naštěstí vymyslela způsob, jak toto nepříjemné omezení obejít.

  

Pouze na vlastní nebezpečí

Jelikož se jedná postup z kategorie „udělej si sám“, je zapotřebí trocha šikovnosti a přiměřená míra rizika. O čtení dat ze SIM a z paměťové karty se starají odlišné kontakty, které se vzájemně nepřekrývají, tudíž je možné použít v jednu chvíli obě karty. Problém nastává v tloušťce, neboť obě karty na sobě by se do šuplíku nevešly; podle uživatelů má být maximální tloušťka (v závislosti na zařízení) mezi 1,1 až 1,2 mm.

  

Čip ze SIM karty má být možné odlepit za pomocí tepla (fén nebo zapalovač) či ostrého nože, poté je zapotřebí jemně zbrousit jednu nebo druhou kartu tak, aby nedošlo k poškození (zejména zničení čipu). Každá karta má jinou tloušťku a v tomto případě jde o desetiny mm, šuplera proto bude velmi vítaným pomocníkem. Slepením obou karet pak vznikne hybrid SIM + microSD, přičemž pak záleží na konstrukci telefonu, zda takto širokou kartu pojme. Takto například vypadá úprava karty u modelu Honor 7, který disponuje hybridním slotem.


Zdroj snímků: AndroidForum.cz

I když toto řešení vypadá banálně, nemusí vždy končit úspěchem. Existují uživatelé, kteří slaví úspěch, ale i ti, kteří poškodili jednu z karet, nebo jim vyrobené kombo nelze vyjmout ze zařízení. Mějte tudíž na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašich kartách či na vašem zařízení vzniknout. Více informací lze získat na XDA-Developers, případně v diskuzi AndroidForum.cz, kde si můžete vyměnit své zkušenosti s ostatními.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments