Domů » Bleskovky » Druhá generace Hololens klepe na dveře. Jaké nás čekaji novinky?

Druhá generace Hololens klepe na dveře. Jaké nás čekaji novinky?

NASA v minulém týdnu zveřejnila video o prozkoumávání povrchu Marsu s pomocí rozšířené reality, k čemuž využívá náhlavní soupravy Microsoft Hololens. Souprava zachycená na videu ale nevypadá jako současná generace, a tak se začalo spekulovat o předčasném odhalení generace druhé.

OnSight: Virtual Visit to Mars

Zprávy o Hololens 2 nakonec musel mírnit Alex Kipman z Microsoftu, podle kterého je na videu k vidění pouze prototyp první generace. To ovšem neznamená, že se něco nového nechystá, budoucnost smíšené reality má být podle Kipmana zcela mimo chápání současného světa.

Hololens 2 na konci příštího roku

Více informací bychom se mohli dozvědět v druhém čtvrtletí příštího roku, na kdy je údajně premiéra Hololens 2 podle nejčerstvějšího reportu Brada Samse z Petri naplánována. Zařízení by mělo být lehčí a menší, a mělo by napravovat neduhy první generace – dočkat bychom se měli většího zorného pole, větší výdrže na baterii, a hlavně nižší ceny.

Hololens 2 mají dále dostat vylepšenou jednotku pro zpracování holografů, specializovaný AI procesor, a také vylepšenou kameru pro zaznamenávání prostoru. Výkon má zajišťovat čipset Qualcomm Snapdragon XR1 navržený speciálně pro AR a VR soupravy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).