Domů » Bleskovky » Dostane Surface Phone čtečku otisků prstů v displeji? Microsoft na to má patent

Dostane Surface Phone čtečku otisků prstů v displeji? Microsoft na to má patent

Systém Windows 10 je vybaven funkcí Windows Hello, která umožňuje autentizaci uživatele na základě biometrických údajů, např. skenováním oční duhovky či otisku prstu. Microsoft chce druhou vyjmenovanou technologii posunout ještě o krok dál, podle získaného patentu by mohl čtení otisku prstu obstarávat samotný displej.

fingerprint-reader

Technologie Microsoftu je postavena na dvou nových vrstvách pod dotykovým sklem (vlnovod a filtr) a speciálním postranním snímači, který by byl schopen číst kožní papilární linie na větší vzdálenosti. Implementace tohoto řešení má být možná jak u LCD, tak i u AMOLED obrazovek, bohužel patent neuvádí, jak velký prostor by postranní snímač vyžadoval a o kolik by musela být celková konstrukce displeje širší. Řešení Microsoftu by mohlo ušetřit například prostor pod displejem, kam bývají čtečky prstů často umisťovány. Je však možné, že tento patent zapadne a reálného nasazení se nikdy nedočká.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments