Domů » Bleskovky » Doro Liberto 820 mini: Smartphone pro seniory exkluzivně v nabídce O2

Doro Liberto 820 mini: Smartphone pro seniory exkluzivně v nabídce O2

Operátor O2 přidal do své nabídky nový kompaktní smartphone, který svojí výbavou možná nenadchne vás, za to může potěšit vaše prarodiče. Jedná se totiž o výhradně seniorský telefon, přesto jej pohání operační systém Android 4.4 KitKat.

  

Ten je však zabalený do speciálního launcheru, který zvětší veškeré prvky v systému. Namísto ikon lze na domovskou obrazovku připínat dlaždice, ať už se jedná o zástupce aplikací či oblíbené kontakty. Nepotřebné součásti systému lze snadno skrýt, v případě problému se systémem je možné skrze aplikaci My Doro Manager požádat o vzdálenou pomoc od svých blízkých, kteří vlastní telefon s Androidem (brzy přijde i verze pro iOS). V nouzi nejvyšší je Doro Liberto 820 mini vybaven hardwarovým SOS tlačítkem na zadní straně zařízení.

   

Z pohledu SMARTmaniaka se jedná o naprostý low-end, telefon disponuje 4″ displejem s rozlišením 480 × 800 pixelů, neznámým dvoujádrovým procesorem, 512 MB RAM, 4 GB vnitřní pamětí (+ microSD karta), 5megapixelovým fotoaparátem, Wi-Fi, Bluetooth a 3G pro datové přenosy. Kromě zmíněného SOS tlačítka a launcheru potěší seniory kompatibilita s naslouchátky a speciální dokovací stanice obsažená přímo v balení. Baterie telefonu má kapacitu 1 500 mAh.

   

Doro Liberto 820 mini je možné zakoupit již nyní na prodejnách nebo eshopu O2 za cenu 3 995 Kč, z této částky poputuje 100 Kč z každého prodaného kusu na podporu Linky seniorů. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).