Domů » Bleskovky » Dokonalá ochrana? Aplikace TimePIN mění každou minutu bezpečnostní kód na vašem telefonu

Dokonalá ochrana? Aplikace TimePIN mění každou minutu bezpečnostní kód na vašem telefonu

Máte-li obavu, že zabezpečení vašeho telefonu s Androidem je velmi snadno prolomitelné, že váš PIN jej dostatečně nechrání a vaše cesta v Pattern locku je známá každému, co vedle vás kdy seděl v autobuse, přinášíme tip na aplikaci, která dokáže měnit váš PIN v čase.

Aplikace se jmenuje TimePIN a dokáže změnit vaši přihlašovací číselnou kombinaci každou minutu. Jak již název aplikace napovídá, činí tak podle aktuálně zobrazeného času na displeji zařízení. Možnosti nastavení aplikace jsou různé, v základním režimu je nastaven PIN takový, jaký je čas na displeji. To znamená, že pokud je zrovna 9:41, je váš PIN 0941. Nastavit lze i čtení času odzadu, v takovém případě je v 9:41 PIN 1490.

 

Pokud zainvestujete 1,99 USD (40 Kč) do upgradu aplikace, odemknou se další varianty nastavení, jako například zrcadlení, zdvojení nebo posun. Pokud zůstaneme u času 9:41, aktivace režimu zrcadlení změní váš PIN na 09411490, zdvojení na 09410941 a posun se bude měnit v závislosti na tom, jaký si nastavíte. Pokud si například zvolíte posun -30, tak v 9:41 bude váš PIN 0911.

  

Aplikace TimePIN se neinicializuje při startu zařízení, pokud tedy zapomenete, jakou formu časového PINu jste zvolili, stačí restartovat telefon a zadat váš standardní PIN. Časový PIN je vygenerován v čase rozsvícení displeje zařízení, změní-li se během zadávání číselné kombinace čas, jako PIN platí čas původní. Pokud vás tato aplikace zaujala, můžete si ji zdarma stáhnout z Google Play.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments