Sledujte nás na YouTube

Dokonalá ochrana? Aplikace TimePIN mění každou minutu bezpečnostní kód na vašem telefonu

Máte-li obavu, že zabezpečení vašeho telefonu s Androidem je velmi snadno prolomitelné, že váš PIN jej dostatečně nechrání a vaše cesta v Pattern locku je známá každému, co vedle vás kdy seděl v autobuse, přinášíme tip na aplikaci, která dokáže měnit váš PIN v čase.

Aplikace se jmenuje TimePIN a dokáže změnit vaši přihlašovací číselnou kombinaci každou minutu. Jak již název aplikace napovídá, činí tak podle aktuálně zobrazeného času na displeji zařízení. Možnosti nastavení aplikace jsou různé, v základním režimu je nastaven PIN takový, jaký je čas na displeji. To znamená, že pokud je zrovna 9:41, je váš PIN 0941. Nastavit lze i čtení času odzadu, v takovém případě je v 9:41 PIN 1490.

 

Pokud zainvestujete 1,99 USD (40 Kč) do upgradu aplikace, odemknou se další varianty nastavení, jako například zrcadlení, zdvojení nebo posun. Pokud zůstaneme u času 9:41, aktivace režimu zrcadlení změní váš PIN na 09411490, zdvojení na 09410941 a posun se bude měnit v závislosti na tom, jaký si nastavíte. Pokud si například zvolíte posun -30, tak v 9:41 bude váš PIN 0911.

  

Aplikace TimePIN se neinicializuje při startu zařízení, pokud tedy zapomenete, jakou formu časového PINu jste zvolili, stačí restartovat telefon a zadat váš standardní PIN. Časový PIN je vygenerován v čase rozsvícení displeje zařízení, změní-li se během zadávání číselné kombinace čas, jako PIN platí čas původní. Pokud vás tato aplikace zaujala, můžete si ji zdarma stáhnout z Google Play.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. CZGroove (neregistrovaný)

  No jestli po restartu telefonu postačí normální pin, neztrácí pak aplikace trochu smysl? Leda snad že bych si jako PIN nastavil hodně velké číslo …

 2. Kazeasch (neregistrovaný)

  Aneb, jak si znepříjemnit život, prakticky bez užitku :-D

 3. tslany (neregistrovaný)

  No nevím, rozespalej v 5 hodin ráno když mě vzbudí pes a já uvidím, že mi přišel email, a budu si ho chtít přečíst…. To bych asi nedal, no :-D

 4. mceza (neregistrovaný)

  Aplikace, která má pravomoc sama měnit pin zamykací obrazovky je daleko větším bezpečnostním rizikem, než pin, který si jednou za čas měním sám…

 5. Andy Aylesbury (neregistrovaný)

  Excellent website – Andy Aylesbury

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *