Všichni to určitě znáte – den ještě neskončil, ale na telefonu se už rozsvítila ikona signalizující úsporný režim. Obzvláště během svátků je tato stresová situace tím posledním, co člověk potřebuje. Nejen pro tyto důvody je dobré mít u sebe powerbanku, která situaci s chybějící energií nejen chytrého telefonu hravě vyřeší.
V případě powerbank platí jednoduchá úměra – čím větší kapacita, tím větší rozměry a váha. Proto jsme se rozhodli do našeho výběru zařadit pouze powerbanky s kapacitou 10 000 mAh, které poskytují dostatečnou zásobu energie, přičemž jsou ale také skladné a rozhodně vám neutrhnou kapsu.
Prověřená klasika: Xiaomi Mi Power Bank 2S
Pokud nehledáte něco výstředního, pak je powerbanka od Xiaomi s názvem Mi Power Bank 2S ideální volbou pro každého konzervativce. Tělo z eloxovaného hliníku a tenký profil zaručí nejen odolnost a dobrý odvod odpadního tepla, ale také skvěle padne do kapsy kalhot či kabátu. Decentní a elegantní vzhled zároveň nijak neruší a nebudí pozornost.

Powerbanka se chlubí použitím plochých baterií, které umožnily zeštíhlit tělo o zhruba 40 procent. Nechybí ani kontrola proti přepětí, zkratu, přehřátí, či správného připojení vašeho zařízení. Podpora oboustranného nabíjení Quick Charge 3.0 zajistí, že na nabití jak powerbanky, tak smartphonu nebudete čekat dlouhé hodiny. Konverzní poměr 93 % také patří mezi jedny z nejlepších. Současně nabíjet můžete až 2 zařízení. S cenou 429 korun se nejedná o nerozumnou investici.
Jde to i bez drátů: Epico Wireless Powerbank
Bezdrátové nabíjení je čím dál tím více populárnější, čehož se chytli také výrobci powerbank. Nutno poznamenat, že ztrátovost při takovém přenosu energie je poměrně vysoká. Na druhou stranu nemusíte mít vždy u sebe ten správný kabel, kterým svého mobilního miláčka nakrmíte. Trumf v podobě bezdrátového nabíjení standardem Qi si připravila powerbanka Epico Wireless Powerbank.

Kromě bezdrátového nabíjení můžete samozřejmě využít také klasický 2A USB výstup. Pro dobití powerbanky můžete využít jak microUSB kabel, tak i Lightning, což ocení především majitelé jablečné elektroniky. Pokud by bylo třeba, je na powerbance připravena také svítilna, takže vás nezaskočí ani nečekaný výpadek proudu. Cena je sice trochu vyšší, konkrétně 999 korun, nicméně svou cenu si jistě obhájí.
Energie ze sluníčka: Xlayer Powerbank PLUS Solar
Když potřebujete dobít mobilní telefon, pomůže powerbanka. Jenže co když potřebujete nabít právě ji a široko daleko není žádná zásuvka? S odpovědí přispěchala společnost XLAYER, jejichž zásobárnu energie na cesty vybavili solárními články, které vás nenechají ve štychu, pokud máte k dispozici alespoň trochu slunečního svitu.

Solární panely sice nejsou příliš efektivní způsob nabíjení, nicméně v případě nouze je každá pomoc dobrá. Další předností je možnost současně dobíjet Micro USB a USB-C zařízení, což ocení jak staromilci, tak vlastníci moderního konektoru. Kabel pro nabíjení zároveň může sloužit jako praktické poutko. S cenou 799 korun se jedná o zajímavý nákup.
Odolnost na prvním místě: Viking Nemo
Pro náruživé cestovatele, extrémní sportovce a dobrodruhy všeho druhu je důležité nejen mít dostatek energie pro svá mobilní zařízení, ale také to, aby extrémní podmínky přežila i jejich powerbanka. Pokud mezi ně patříte i vy, určitě nesmí vaší pozornosti uniknout Viking NEMO, které snese i ne zrovna šetrné zacházení.

Odolná konstrukce odolá i pádům a stupeň krytí IP68 zajistí, že se dovnitř nedostane ani voda, ani prach. Powerbanka dokonce umí nabíjet zařízení pod vodou, takže vaší kameře při potápění nedojde šťáva. Pro vstup si můžete vybrat mezi micro USB, USB-C, či Lightningem, jako výstup slouží dvojice micro USB s podporou Quick Charge 3.0 a USB-C. S cenou 1 489 korun se nejedná o tu nejlevnější powerbanku, nejodolnější je ale určitě.
Zahoďte startovací kabely: Technaxx Jump Starter TX-78
Dobít chytrý telefon nebo tablet, to umí kdejaká powerbanka. Technaxx Jump Starter TX-78 se ale chlubí něčím, co jen tak nějaká zásobárna energie na cesty neumí – v případě nouze totiž dokáže nakopnout také baterii vašeho auta. Koho vybitá autobaterie někdy překvapila, zvláště v zimních měsících, ten by jistě ocenil mít u sebe právě tento kousek.

Nouzové startování sice využijí pouze majitelé dieslových motorů, nabíjení mobilních zařízení zase všichni ostatní. Nechybí 2 USB porty pro nabíjení dvou zařízení současně, nouzové světlo s třemi efekty nebo dodávaný kabel, který potěší především majitele starších zařízení. Částka 1 779 korun je rozhodně na 10 000 mAh powerbanku dost vysoká, nouzově „nakopnout“ autobaterii ale konkurence jen tak nezvládne.