Domů » Bleskovky » Dobrá zpráva pro vývojáře: Microsoft zkrátí dobu pro certifikaci Windows Phone aplikací

Dobrá zpráva pro vývojáře: Microsoft zkrátí dobu pro certifikaci Windows Phone aplikací

Jste vývojářem aplikací pro Windows Phone a zdá se vám, že certifikační proces pro schválení aplikace trvá nepřiměřeně dlouho? Na základě zpětné vazby od vývojářů se Microsoft rozhodl změnit některé prvky ve schvalování aplikací včetně zkrácení času, který zabere certifikační proces.

 

Díky těmto změnám může být vaše aplikace schválená do jednoho dne, některé dokonce do několika hodin. Mimo to budou vývojářům kromě souhrnných výsledků certifikace zasílány notifikace o tom, že testování bylo ukončeno s odkazem na výsledky, které budou dostupné v Dev Center Dashboard. Formát souhrnných výsledků bude rovněž inovován, aby byl přehlednější při čtení, bude například obsahovat ikony aplikací, což zpřehlední report zejména při schvalování více aplikací zároveň.

 

Tyto novinky budou vývojářům uvolňovány postupně, někteří je již mají k dispozici. Pozitivní ale je, že se Microsoft snaží naslouchat zpětné vazbě svých uživatelů i v řadách vývojářů, protože ti jsou alfou a omegou úspěšného systému. Toho si byl ostatně vědom i někdejší ředitel Microsoftu Steve Ballmer.

Steve Ballmer: Developers, developers, developers…

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

30 komentářů

 1. Pavel (neregistrovaný)

  [odkaz]

  ……

  znamená to že ve WP 8.1 bude místo exloreru firefox? O.o

 2. Igor Kulman (neregistrovaný)

  Ja mám už dlhšiu dobu pocit, že to často netestuju vôbec a nie som sám ([odkaz] a komentáre).

  Posledný update aplikácie mi bol schválený za asi 10 minút, nie je možné, aby ho niekto testoval.

  • uni (neregistrovaný)

   On ti mceza&spol vysvětlí, že tak je to ideální, neb je to od MS:-)

  • Martin II (neregistrovaný)

   UNI: A ty nam vysvetlis preco je to zle pretoze to nie Apple…

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Souhlas s UNI, již jen stačí čekat na jejich prohlášení a bagatelizování :)

  • Bender1 (neregistrovaný)

   Lol, nechcete s takovými diskuzemi (flame) spíš na pískoviště? Víc se to hodí.

  • uni (neregistrovaný)

   Martin II (neregistrovaný): Já furt nějak nevím, proč jsem zaškatulkován do Apple, když rovným dílem užívám Windows, Android a iOS:-) U všech je co kritizovat a vyzdvihovat.

  • Martin II (neregistrovaný)

   UNI: mozno to myslis uprimne ale tvoja nekriticnost k apple je citit.

   Je mi to ale jedno, co mi nie je jedno ze si znizil k osobnym utokom takze preto ten moj prispevok…

  • uni (neregistrovaný)

   Tak pokud jde o doslova bezbřehou nekritičnost, myslím, že můj první příspěvek je zcela relevantní. Ale máš pravdu, příště spíše pojmenuji „holubí letka WP fans“ než přímo zmiňovat, to jsem si mohl odpustit.

   A přeci nejsem vinen za to, že co Apple dělá, dělá prostě dobře:-)

  • steelspace (neregistrovaný)

   A já mám právě opačnou zkušenost, kdy mě vrátili aplikaci, která neměla prohlášení o používání uživatelských dat. A to nejde zjistit jinak, než že si tu aplikaci pustíte. A to je závislá na loginu do služby třetí strany.

  • Martin II (neregistrovaný)

   UNI: Vidim ze aj ty patris medzi tych co neznesu ze niekto ma iny nazor ako ty. Aspon viem s kym mam tu cest…

  • Vojta (neregistrovaný)

   S unim v v tomhle celkem souhlasim, ono cist tu komentare WP letky je nekdy vazne na davku Xanaxu :D

  • mceza (neregistrovaný)

   Ať si UNI komentuje co chce. Já narozdíl od něj vím, jak takový certifikační proces probíhá. Prošel jsem jím několikrát.

  • uni (neregistrovaný)

   mceza: Sheldon tomu říká vyšetření (v mládí):-)

  • WTF (neregistrovaný)

   UNI, ty by si jedno take podobne vyšetrenie aj potreboval…

  • marek1 (neregistrovaný)

   Vojta, Uni: Když je to téma o WP, tak je jasné že ta „WP letka“ zde bude přispívat a ostatní hlupáci budou jen ryt.

  • mceza (neregistrovaný)

   „Wp letka“ sem chodí diskutovat o WP. Uni a spol sem chodí jen trollit a honit si své ego…

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Nemá to žádnou souvislost s egem, jde o tlumení zdejších nepravd, lží, nepřesností a haterování, kterých se tu WP letka dnes a denně (obrazně řečeno) dopouští.

   Alespoň já to tak vnímám. Proti objektivní diskuzi (a je pravda, že jsem se někdy opravdu neudržel a sklouzl jsem k mírnému hateringu, protože ty lži se tady nedaly vydržet) nemám zhola nic, nesnáším HOAXy, lži, urážky a podobně.

  • WTF (neregistrovaný)

   SMISEKCZ, buď konkrétny

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Opravdu se mi to nechce hledat, každý, kdo si zde denně pročítá diskuze si udělá obrázek svůj o „WP letce“. Někteří zde útočili i na konkrétní autory článků, které se jim nehodili. Tu za absenci slovíčka „Spekulace“, tu pro celé téma článku, což už je hodně přes čáru.

   Nepopírám ale, že i ze stáje „Robotů“ nebo jak nazýváte nehanlivě zdejší uživatele a fanoušky Androidů padaly různé nekorektní posty. Zřídka mi ruply nervy na základě různých úletových příspěvků, a pak jsem se nechal unést i já…

  • mceza (neregistrovaný)

   Když už tu MĚ obviňuješ z šíření nepravd, lží a hoaxů, tak buď prosím konkrétní!!!

  • steelspace (neregistrovaný)

   MCEZA a podobní jsou dlouhodobí uživatelé a někteří i vývojáři pro WP.

   SMISEK, UNI a další ví o WP jen to, co se dočtou na diskuzích jim podobných omezenců.

   osobně nechápu, proč stále piřspívají do diskuzí o WP, o kterých nic neví. Já se taky nenavážím do diskuzí o Androidu a iOS, jelikož s nimi mám jenom malé zkušenosti – tedy jednou, dvakrát měsíčně se mi dostane do ruky nějaká novinka od kamaráda, rozbalíme ji, vyzkoušíme, seznáme, že laguje a to je celé, co mohu říct.

  • uni (neregistrovaný)

   steelspace: Nebudu rozebírat co jsi zde napsal:-/, ale zařazení se/WP letku do „podobných omezenců“ (i vy vytváříte náš názor, dle tvých slov) je bezpříkladná sebereflexe!

  • Andreas (neregistrovaný)

   SMISEKCZ: Ano, já to tu často pročítám a obrázek jsem si skutečně udělal, jak správně doufáš:

   Až budeš zase ty chudáku škemrat pro někoho jiného o ban, tak se nejdřív podívej v prvé řadě na sebe. Jediné, co jsi tady v diskusi pod tímhle článkem předvedl je, že jsi přiběhl radostně podpořit jinýho rejpajícího pitomce a s chutí sis přiložil polínko a v tom samém vlákně, co tady visí od tebe tenhle trapnej „příspěvek“, tak máš tu drzost tady pak mentorovat a hodnotit?

   V poslední době tady čtu výlevy partičky, kterou mnohem víc než mluvit o článku, kterej se vztahuje k WP (kterej je často ani nezajímá) je baví se bavit o těch, co o těch článcích diskutují. Raději budu číst v diskusi ony příspěvky, co jsou kritické k článkům a k věcem, kterých se týkají, než „příspěvky“, ve kterých pár jedinců získalo pocit, že si tu může dovolit známkovat lidi.

   Souhlasím s moderátorem, co ti tady před pár dny jasně řekl, že zrovna ty rozhodně nejsi ten, co by tady na někoho mohl ukazovat tím svým na někoho věčně napřaženým prstíčkem.

 3. smisekCZ (neregistrovaný)

  MS zrychlil a začal propouštět do Store jednoznačně podvodné aplikace, např. Chrome od vývojáře „Aadarsh co“, viz:

  [odkaz]

  • mceza (neregistrovaný)

   Proč podvodná? Aplikace dělá přesně to, co má v popisu. Maximálně došlo k porušení ochranné známky. To ale není problém Microsoftu, ale vlastníka té známky.

   Btw. co to nařknutí, že lžu a šířím hoaxy? Tak kde máš důkaz!? K tomu už se radši nevyjadřuješ, že…

  • steelspace (neregistrovaný)

   V čem je aplikace podvodná? Jak může někdo vědět, že autor nemá logo Chrome od Googlu koupené?

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *