Domů » Články » Do světa mobilního internetu a mobilních aplikací se ponoří konference Mobile Internet Forum

Do světa mobilního internetu a mobilních aplikací se ponoří konference Mobile Internet Forum

Zajímá vás budoucí role operátora v mobilním ekosystému? Trendy mobilních aplikací? Jak je využívá a mohl by využít i veřejný sektor? A co vlastně chtějí mít lidé ve svém telefonu?

Přijďte na konferenci Mobile Internet Forum, která 23. září ukáže, jak vyvíjet a zadávat mobilní aplikace, proč testovat a přidávat jednotlivé moduly postupně, know-how inovativních aplikací nebo chytrou komunikaci měst s občany. Uslyšíte, jak efektivně analyzovat a zpracovávat data, jak se na to dívá legislativa, i data o trhu mobilních operátorů, mobilní návštěvnosti a objemu inzerce.

MIF 2021

Program konference je nabitý. Potkáte se například s těmito odborníky:

Jak zadávat a následně vyvíjet mobilní aplikace

Zadávání a následné vyvíjení mobilních aplikací je komplexní problematika a vyžaduje zkušenosti a znalosti, které mnohdy zadavatel nemá. Dominik Veselý z Ackee na příkladech z praxe vysvětlí, jak zadávat mobilní aplikace ať už interně nebo externě a představí aktuální trendy v jejich vývoji, třeba kdy vyvíjet nativně nebo jaké nástroje používat.

Nová generace mobilní analytiky a vizualizace dat

Jiří Viták ze společnosti Digitální architekti představí mobilní analytiku nové generace, její marketingové využití a vizualizaci dat. Zaměří se také základní fungování nástrojů jako Firebase, Google Analytics 4 či Smartlook, které výrazně usnadňují práci s daty.

MIF prednasejici

Bez kontinuálního vývoje, výzkumů a testů se neobejdete

Důležitost kontinuálního vývoje, výzkumů a testů vám na příkladu aplikace pro mobilní bankovnictví předvedou Ondřej Straka z eMan a Lída Hašková z ČSOB. Ta vsadila na pevný základ, na nějž se dle reakcí klientů budou následně modulově nasazovat nové funkce.

Data a právní změny v roce 2021 – držíte krok?

Jak to vypadá s novou evropskou úpravou digitálních dat (ePrivacy)? Zaznamenali jste, že se změnila praxe ohledně cookies a že se letos Úřad zaměřil na obchodní sdělení posílané prostřednictvím operátorů? Na zpracování dat optikou práva se zaměří advokátka Petra Dolejšová.

Chytrá komunikace měst

Mnoho měst pochopilo, že informace ze samosprávy musí přijít za lidmi, nikoliv naopak. To, jak funguje komunikace pomocí aplikace Mobilní rozhlas, a následné vyhodnocování kampaní a využití kontaktů bude od Ondřeje Švrčka z MUNIPOLIS zajisté inspirací i pro komerční využití. Od Romana Sysla uslyšíte, jak mohou data z mobilních aplikací pomáhat zlepšovat proměnu města, veřejné služby nebo dokonce infrastrukturu pomocí platformy Bolt.

A to zdaleka není všechno! V uceleném bloku odhalíme přínosy i dalších aplikací, které mají velký vliv na byznys či výrazně urychlují důležité služby a komunikaci jako například Digital Green Passport, Moje Makro nebo Záchranka.

Zavítejte s námi na konferenci Mobile Internet Forum a ponořte se do světa mobilních aplikací a mobilního internetu. Kompletní program naleznete na stránkách TUESDAY.cz, kde se můžete i zaregistrovat.

Redakce

Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).