DJI Mavic 3 Pro přináší nekompromisní kamerový systém se třemi snímači

Mavic (2)
  • DJI Mavic 3 Pro je prvním dronem se třemi kamerami
  • Pracují v ohniskových vzdálenostech 24, 70 a 166 mm

Společnost DJI představila nový vlajkový dron Mavic 3 Pro, se kterým bude cílit na náročnější klientelu oceňující záběry v maximální možné kvalitě. Jedná se o vůbec první dron se třemi kamerami, který navíc oslní skvělými letovými vlastnostmi. Připravte se ale na pořádný průvan v peněžence.

Oproti základnímu DJI Mavic 3 má verze Pro odlišnou fotovýbavu – obsahuje tři samostatné kamery s ohniskovými vzdálenostmi 24, 70 a 166 mm. Primární kamera je postavena na velkém 4/3″ snímači s rozlišením 20 megapixelů a je schopná záznamu až Apple ProRes 5,1k videa (5120 × 2700 pixelů) při snímkovací frekvenci 50 fps, popř. 4K při 120 fps v 10bitovém D-Log. Nad snímačem se nachází optika s proměnlivou clonou f/2.8 – 11. Kamera pracuje s technologií Hasselblad Natural Color Solution (HNCS), která má zajistit záznam přesných barev.

Druhá kamerka je založená na 1/1,3″ senzoru s rozlišením 48 megapixelů, je schopná natáčet až 4K video při 60 fps s 3násobným optickým přiblížením. Clonové číslo je v tomto případě f/2.8. Posledním do party je 12Mpx teleobjektiv s 7× optickým přiblížením a světelností f/3.4, i zde je maximum 4K při 60 fps.

Mavic (1)

Systém kamer je upevněn na 3osém mechanickém gimbalu, který zabezpečuje velmi účinnou stabilizaci. Samozřejmostí jsou pokročilé funkce jako let po předem zadané dráze, neustálé udržování pohybujícího se objektu v záběru, tempomat, bezpečný návrat na výchozí stanoviště apod. Při letu je možné sledovat živě obraz ve Full HD rozlišení při 60 fps, a to až na vzdálenost 15 kilometrů, ve vzduchu dron vydrží až 43 minut.

Cena a dostupnost

DJI Magic 3 Pro bude možné objednat ve spouště různých balíčků. Nejlevnější balení s obyčejným ovladačem přijde na 2 099 eur (asi 50 tisíc korun s DPH), ovšem to je pouze základ. Za 2 799 eur (asi 66 tisíc korun s DPH) lze pořídit Fly More Combo s brašnou, dvěma sadami vrtulí, dvěma extra bateriemi s nabíjecím dokem, ochranným rámem, nabíjecími kabely a RC ovladačem s displejem. Ani tím však příplatky končit nemusí, k dispozici jsou ještě další dvě varianty, přičemž ta nejdražší s 1TB interním úložištěm a profesionálním RC ovladačem přijde na 4 599 eur (asi 108 tisíc korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku