Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Divoký patent Xiaomi: smartphone s šachtami na bezdrátová sluchátka

Divoký patent Xiaomi: smartphone s šachtami na bezdrátová sluchátka

Apple před čtyřmi lety zahájil proces odstraňování sluchátkového jacku z mobilních telefonů a odstartoval tak trend šputnových/peckových bezdrátových sluchátek. Tato sluchátka zpravidla od všech výrobců jsou ukládána do krabiček, odkud se zároveň nabíjí, Xiaomi ale přichází se zajímavým nápadem.

xiaomi 1

Telefon s integrovanými bezdrátovými sluchátky

Poslední patentová přihláška Xiaomi odhaluje smartphone s velmi tenkými rámečky okolo displeje, v jehož horní části se nacházejí dvě šachty pro umístění bezdrátových sluchátek. Aby se sluchátka vešla do tenkého telefonu, musel být patřičně navržen jejich design – disponují tenkými nožičkami a vyklápěcími peckami do uší.

Jejich diametr je poměrně malý, což v nás vzbuzuje hned dvě obavy týkající se pohodlí při nošení a kvality reprodukce. U telefonu s integrovanými sluchátky také nelze počítat s voděodolností.

xiaomi 2

I tak se rozhodně jedná o zajímavý nápad, který by ušetřil místo v kapse a zjednodušil nabíjení – sluchátka by se totiž nabíjela zároveň s telefonem. Zatím se ale bohužel jedná pouze o patentovou přihlášku, která nemusí být nikdy naplněna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments