Domů » Bleskovky » Divoký patent Samsungu: Android a Windows spuštěné na smartphonu zároveň

Divoký patent Samsungu: Android a Windows spuštěné na smartphonu zároveň

Spousta fanoušků chytrých telefonů po telefonu, u něhož by bylo možné vybrat si operační systém. I když by neustálé přepínání nebylo nikterak pohodlné, mít možnost výběru by byla příjemná funkce, která by potěšila zejména fanoušky méně rozšířených systémů. Samsung ve své loňské patentové přihlášce dokonce dual boot posunul ještě dál.

samsung-dual-boot-ux-patent-6

Nejen, že by na telefonu mohly běžet dva operační systémy, ale dokonce by mohly být spuštěny v jednu chvíli. Systémy by bylo možné přepínat jako aplikace, dokonce by mělo být možné rozdělit obrazovku na poloviny (vertikálně i horizontálně) a pracovat s oběma systémy v jednu chvíli – například mezi nimi přetahovat soubory. Obrázky v patentu napovídají, že by taková spolupráce byla možná mezi systémy Android a Windows.

Nutno podotknout, že se jedná pouze o patent, který nejspíše v blízké budoucnosti naplněn nebude. Nejen, že by celá věc byla softwarově velmi složitá, byla by i velmi náročná na hardware telefonu, byť na obrázcích je znázorněno přidělování výkonu jednotlivým systémům.

samsung-dual-boot-ux-patent-7

V blízké budoucnosti však očekáváme, že se Samsung bude soustředit zejména na Android a na vybraných asijských trzích bude poskytovat zařízení s Tizenem. Do vod systému Windows vstoupí nejspíše pouze u tabletů, již nyní se spekuluje o nástupci konvertiblu Galaxy TabPro S.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. To bude pak Samsung u HTCJirky vyrábět top mobily, když tam bude WP :-)

  • Petr (neregistrovaný)

   Žádný HTCjirka, ode dneška již pouze SamsungJirka, nebo SamJirka :-D

   • To bude obrat o 180 stupňů, jak v případě nejmenovaného Windowsguru :-D

  • To těžko, jiný OS – W10M ze Samsugu lepší/kvalitnější telefon neudělá.

   • A co by udělalo? Vrzající kryty? Nedodělaný OS? Nebo nezájem vývojářů?

   • HTCJirka asi takový Samsung galaxy s7 v ruce nikdy nedrzel. Neví co je to kvalita.

   • Pouzivam nyní telefon, který nevrze, nemá nedodelany OS a nemam jediny problém s nejakou chybejici aplikaci.Pokud ty mas vrzajici telefon, nedodelany OS či ti chybi aplikace, konej a porid si takovy smartphone, který tyto neduhy nebude mít.Co tam máš dál?

   • xzeit: Hele, tak z toho, co píše možná S7 právě používá.

   • S7 a S7 EDGE jsou jedny z nejlepších smartu které lze na našem trhu pořídit, opakuji pro natvrdlé/ho? :D „jedny z nejlepších“ jsou i další podobné dobré, meizu ač je to spíše kopie, Huawei,xperie a ostatně i ta 950XL.

 2. Pišta (neregistrovaný)

  To je přesně to, co chci. Koupit si železo a systém si vybrat podle sebe. Snad už to klapne…

 3. Jirka (neregistrovaný)

  Koukám, že tady všichni jednou jenom zaběhlé značky, zlaté Xiaomi, LeEco nebo Oneplus . Samsung?! Radšej knihu :D

 4. Hlavne nech im to nevybuchuje ako Note 7 :D

 5. Taková menší otázka. Kdyby se tohle uskutečnilo, neměl by Samsung vydat ještě 3tí „OS“, který by uměl emuloval oba systémy najednou ? Protože, aby tam byl jeden plnohodnotný systém a druhý emulovaný, by byla totální zhovadilost a kor kdyby to běželo na droidu, který má větší HW nároky jak W10m. (neříkám že by to mělo být naopak)
  Čistě má domněnka, hlavně mě tady za to neukamenujte.

 6. jemnopriezvysko (neregistrovaný)

  tak tohlecto je supr
  jo supr chobotina prvníhjo rangu ala samšunt

 7. „Nejen, že by celá věc byla softwarově velmi složitá, byla by i velmi náročná na hardware telefonu…“
  ale HLAVNĚ by byla ÚPLNĚ K H*VNU. Blbosti vymýšlet to by jim šlo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).