Domů » Bleskovky » Divoký patent Samsungu: Android a Windows spuštěné na smartphonu zároveň

Divoký patent Samsungu: Android a Windows spuštěné na smartphonu zároveň

Spousta fanoušků chytrých telefonů po telefonu, u něhož by bylo možné vybrat si operační systém. I když by neustálé přepínání nebylo nikterak pohodlné, mít možnost výběru by byla příjemná funkce, která by potěšila zejména fanoušky méně rozšířených systémů. Samsung ve své loňské patentové přihlášce dokonce dual boot posunul ještě dál.

samsung-dual-boot-ux-patent-6

Nejen, že by na telefonu mohly běžet dva operační systémy, ale dokonce by mohly být spuštěny v jednu chvíli. Systémy by bylo možné přepínat jako aplikace, dokonce by mělo být možné rozdělit obrazovku na poloviny (vertikálně i horizontálně) a pracovat s oběma systémy v jednu chvíli – například mezi nimi přetahovat soubory. Obrázky v patentu napovídají, že by taková spolupráce byla možná mezi systémy Android a Windows.

Nutno podotknout, že se jedná pouze o patent, který nejspíše v blízké budoucnosti naplněn nebude. Nejen, že by celá věc byla softwarově velmi složitá, byla by i velmi náročná na hardware telefonu, byť na obrázcích je znázorněno přidělování výkonu jednotlivým systémům.

samsung-dual-boot-ux-patent-7

V blízké budoucnosti však očekáváme, že se Samsung bude soustředit zejména na Android a na vybraných asijských trzích bude poskytovat zařízení s Tizenem. Do vod systému Windows vstoupí nejspíše pouze u tabletů, již nyní se spekuluje o nástupci konvertiblu Galaxy TabPro S.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments