Cena:

DisplayMate: Galaxy S8 má opět nejlepší displej na trhu

Displeje společnosti Samsung byly vždy oceňovány pro jejich kvalitu zobrazení, a nejinak je tomu i letos. Podle serveru DisplayMate, který se zabývá kalibrací panelů a jejich následnou optimalizací, je zobrazovací panel nového Galaxy S8 vůbec tím nejlepším, jaký lze světě smartphonů lze aktuálně získat.

galaxys8_displej

Displej u nového Galaxy S8 prošel velmi důkladným testováním. Světelnost displeje je podle výsledků testů vyšší jak 1000 nitů, displej pak věrohodně pokryje 113 % DCI-P3 barevného gamutu a 142 % sRGB/Rec.709 gamutu. Přesnost barev je tedy na velmi vysoké úrovni i při zvýšené hladině okolního světla. Díky technologii HDR si také mohou uživatelé užít obsahu s vyšším dynamickým rozsahem.Nepřehlédněte

Samsung Galaxy S8 odhalen: nejlepší z nejlepších (první dojmy)

Galaxy S8 je na tom také mnohem lépe v oblasti regulace automatického jasu displeje, a to především díky dvojici senzorů okolního světla. K vylepšení také došlo u pozorovacích úhlů a Always On módu, který spotřebovává mnohem méně energie. Oproti minulé generaci tak došlo v této oblasti k velkému posunu vpřed.

Tip: Kompletní hardwarové parametry Galaxy S8+ naleznete zde, parametry Galaxy S8 najdete zde.

Celou recenzi DisplayMate, včetně všech důležitých detailů, pak najdete na následujícím odkazu.

Autor článku
Lukáš Čambala
Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.