Domů » Bleskovky » Díky živým zamykacím obrazovkám bude možné odemykat telefony s Windows Phone gesty

Díky živým zamykacím obrazovkám bude možné odemykat telefony s Windows Phone gesty

V předminulém týdnu měla rozpačitou premiéru beta verze nové funkce systému Windows Phone –Živá zamykací obrazovka. I když většina uživatelů vyhodnotila tuto novou aplikaci jako pomalou, musíme brát v potaz, že se jedná o beta verzi a k základním šesti vzhledům budou v budoucnu přibývat další. Díky širokým možnostem pro vývojáře se zřejmě dočkáme i odemykání telefonu pomocí gest, jak známe z Androidu pod názvem Lock Patterns. 

Tuto funkci zveřejnil ve svém videu na YouTube vývojář Fela Ameghino, odemykání gestem s největší pravděpodobností nenahrazuje číselné heslo, jedná se pouze o záležitost nové zamykací obrazovky. Prozatím nevíme, v jaké fázi vývoje se jeho zamykací obrazovka nachází a zdali bude někdy vypuštěna do Windows Phone Store.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Bojím se, že to nikdy nedosáhne rychlosti výchozí zamykací obrazovky…

  já bych se spokojil i s číselným heslem,kdyby šlo zadávat pomocí swype..

  • plne s tebou suhlasim… ale BETA verzia zamykacej obrazovky nemusi vobec nic vypovedat o rychlosti finalnej verzii…

  • lerion (neregistrovaný)

   To co vydali je velmi pomalé, ale řekl bych, že s dalšími aktualizacemi bude tato aplikace integrována přímo do systému. V současné době jen jaksi „překrývá“ běžnou zamykací obrazovku. To bude ten hlavní důvod pomalosti. Možná už jen proto bude tento týden vydáno WP 8.1 GDR1.

 2. pedro (neregistrovaný)

  Ten WP je zaostalejsi víc než jsem si myslel…

 3. THrozney (neregistrovaný)

  Bože proč? Zbytečnost.

 4. Karel (neregistrovaný)

  Super, tyhle hesla jsou fakt super :D Nechtěně se je učím při jízdě autobusem. Nižší bezpečnost nyní i pro Windows Phone!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).