Domů » Bleskovky » Dell Latitude 7285: první bezdrátově nabíjený tablet s vysokým výkonem a přídavnou klávesnicí

Dell Latitude 7285: první bezdrátově nabíjený tablet s vysokým výkonem a přídavnou klávesnicí

Společnost Dell na veletrhu CES představila několik počítačů a také zajímavý tablet, respektive zařízení 2 v 1, které nabízí vysoký výkon a navíc se umí bezdrátově nabíjet.

dell-latitude-7285-2-in-1-image

Dell Latitude 7285 je tvořen dvěma částmi – 12palcovým tabletem a mechanicky připojitelným klávesnicovým dokem. Veškerý hardware se nachází v tabletu, který na první pohled zaujme velmi tenkými rámečky, tedy kromě toho spodního. Rámečky mezi sebou svírají 12palcový IGZO displej s rozlišením 2 880 × 1 920, nad ním se nachází přední kamerka a infračervený snímač schopný rozpoznat uživatele v rámci služby Windows Hello.


dell2

V tabletu běží blíže nespecifikovaný procesor Intel Core sedmé generace, spárovaný s 8 nebo 16 GB RAM. Vnitřní úložiště může mít kapacitu až 512 GB, navíc je možné jeho rozšíření o paměťovou kartu formátu microSD. V tabletovém režimu má zařízení vydržet 6 hodin práce, po připojení klávesnicového doku ještě o tři hodiny déle.

Na svrchní straně doku najdeme plnohodnotnou QWERTY klávesnici s touchpadem, spodní strana doku může sloužit k dobíjení zařízení – je totiž vybavena technologií WiTricity, díky které je možné zařízení dobíjet bezdrátově. Je však zapotřebí pořídit si rozměrnou podložku, na níž se zařízení postaví. Dell hodlá technologii WiTricity, založenou na magnetické rezonanci, využívat i ve svých dalších příštích zařízeních, nabíjení má být až 4krát rychlejší než v případě srovnatelných technologií ve smartphonech. Nabíjení je pochopitelně možné i skrze USB-C, která jsou na těle tabletu hned dvě.

dell5

Dell Latitude 7285 pohání operační systém Windows 10, k dispozici má být v květnu letošního roku, cenu výrobce prozatím neoznámil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Pokud jsem pochopil, tablet tedy NENÍ vybaven schopností bezdrátového napájení, ale základna, resp. tedy 2in1 laptop.
A to párování CPU s RAM, myslím že vhodnější je asi spřažení, párování asi předpokládá obě „shodné“ polovičky, aspoň principiálně. Např. kdyby tam byly dvě CPU, jsou v páru.
Ta napájecí podložka, jestli to dává skrz desku stolu, je to skutečně cesta k wireless ploše, to by bylo hezké (a praktické při úklidu:) ).
Ale cena bude bezesporu ee, i jen té podložky.

Mir
Anonym
Mir

První byl HP Touchped a ještě ho mám .

Jamilek
Anonym
Jamilek

Latitude je moje oblíbená značka – mám od nich notes už druhý rok – navíc koupený jako repas [odkaz] a je úplně v pohodě!

mimomisu
Uživatel
mimomisu

mam to podobne, ale nechapu, jak na latitude, coz je business book muzou dat beztlacitkovy touchpad…fuj