Domů » Bleskovky » CyanogenMod 14.1: nejnovější Android 7.1 můžete testovat i na starších smartphonech

CyanogenMod 14.1: nejnovější Android 7.1 můžete testovat i na starších smartphonech

Pokud vlastníte smartphone, který již oficiální cestou neuvidí nejnovější verzi operačního systému Android, můžete vsadit na některou z alternativních ROM. Asi nejoblíbenější komunitní alternativou je CyanogenMod, který před nedávnem začal stavět na nejnovějším Androidu 7.1. Ten si tak mohou otestovat majitelé starších zařízení, byť zatím pouze ve formě testovacích nightly buildů.

brand_reveal_4

Jelikož se jedná o první sestavení, je nutné počítat s chybějícími, či hůře fungujícími prvky systému; například chybí podpora témat. Funkce budou přidávány později, společně s odstraňováním chyb. Rozšiřovat se také bude seznam podporovaných zařízení, ten současný obsahuje následující zařízení:

Pokud se rozhodnete nový CyanogenMod vyzkoušet, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Už od včerejška testuju unofficial sestavení pro HTC one m8 a jsem zatím spokojený.

 2. Cca 14 dní na něm ,,jedu“ v Galaxy Note 1 ????

 3. ja uz ho mam 50 let na pevnej lince ….

 4. Také testuji unofficial cm 7.1 na Samsung Galaxy S3 a zatím super.

  • Rád bych si ho také vyzkoušel na tomto telefonu, mohl bych Vás poprosit o link, kde bych se dočetl jak na to? Na stránce [odkaz] jsem verzi 14.1 nenašel. Předem díky

  • Moc děkuji

  • Zdravím, to do telefonu asi nezvládne nainstalovat normální uživatel telefonu, že?
   Nebo se mi to zdá nějaký těžký, navíc neumím anglicky.
   Doporučil by jste kam bych se mohl obrátit. Nejlépe okolí Jihlavy.
   Díky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).