Domů » Bleskovky » Cyanogen ukončuje spolupráci s OnePlus a hledá nová odbytiště pro svůj systém

Cyanogen ukončuje spolupráci s OnePlus a hledá nová odbytiště pro svůj systém

Spolupráce mezi společnostmi Cyanogen Inc. a OnePlus dostala trhliny loni v prosinci, kdy Cyanogen poskytl svoji ROM exkluzivně nové indické značce Yu a stopnul prodej a aktualizace telefonu OnePlus One na indickém trhu. Čínský výrobce telefonů okamžitě přispěchal s vlastní ROM, kterou pojmenoval OxygenOS, a přestal uvádět logo Cyanogenu na nově vyrobených přístrojích. Partnerství obou firem evidentně spělo ke konci, který nyní potvrdili zakladatelé Cyanogenu Kirt McMaster a Steve Kondik na konferenci Global Mobile Intenret Conference v Pekingu.

 

Podle jejich vyjádření mají obě společnosti odlišné představy ve vývoji softwaru, přičemž v některých oblastech došlo k významným kolizím, kvůli kterým se nakonec firmy vydali vlastními cestami. Kirt McMaster uvedl, že není nadšený z toho, jak se situace vyvinula; dokonce nařkl společnost OnePlus z přiživování na své značce s tím, že bez Cyanogenu by rozhodně tolik telefonů nikdy neprodala. To ostatně potvrdil i zakladatel OnePlus Carl Pei v našem nedávném rozhovoru, ačkoliv podle něj byla spolupráce oboustranně výhodná. I přes vzájemné neshody ale McMaster popřál čínskému výrobci do budoucna hodně štěstí.

  

Cyanogen Inc. aktuálně hledá nové partnery, na jejichž zařízení by předinstalovával svůj systém Cyanogen OS. Zřejmě bude opět lovit ve vodách menších nebo právě vznikajících asijských výrobců, kterým by mohl pomoci prorazit na mezinárodních trzích. Nová verze systému Cyanogen OS se bude od předchozích lišit předinstalovanými aplikacemi a službami od Microsoftu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Já jim poradím, má K920 dopr….:/

  2. teekey (neregistrovaný)

    Ta prvni veta zni opravdu divne. Cyanogen Inc. poskytl exklusivni prava na svuj system Cyanogen OS (brand) znacce Micromax v Indii a nasledne si Micromax narokoval u soudu v Indii zakaz prodeje telefonu Oneplus One s brandem Cyanogen. At to muze znit divne, tak tyhle veci se bezne osetruji ve smlouvach, to ze si to Oneplus nepohlidalo jde trochu na jejich hlavu.

    Telefony jiz prodane / provozovane v Indii s Cyanogen OS samozrejme dale dostavaji OTA aktualizace, ale Oneplus nemuze prodavat v Indii telefony s oznacenim a s OS od Cyanogenu, coz briskntne vyresili v pocatku tim, ze tam prodavali telefony se svou ROM ColorOS. OxygenOS prisel pozdeji.

    Stale plati, ze si kdokoliv (i v Idnii) muze nainstalovat Cyanogen OS primo ze stranek [odkaz] a nebo OOS CyanogenMod [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).