TOPlist

Cyanogen ukončuje spolupráci s OnePlus a hledá nová odbytiště pro svůj systém

Spolupráce mezi společnostmi Cyanogen Inc. a OnePlus dostala trhliny loni v prosinci, kdy Cyanogen poskytl svoji ROM exkluzivně nové indické značce Yu a stopnul prodej a aktualizace telefonu OnePlus One na indickém trhu. Čínský výrobce telefonů okamžitě přispěchal s vlastní ROM, kterou pojmenoval OxygenOS, a přestal uvádět logo Cyanogenu na nově vyrobených přístrojích. Partnerství obou firem evidentně spělo ke konci, který nyní potvrdili zakladatelé Cyanogenu Kirt McMaster a Steve Kondik na konferenci Global Mobile Intenret Conference v Pekingu.

 

Podle jejich vyjádření mají obě společnosti odlišné představy ve vývoji softwaru, přičemž v některých oblastech došlo k významným kolizím, kvůli kterým se nakonec firmy vydali vlastními cestami. Kirt McMaster uvedl, že není nadšený z toho, jak se situace vyvinula; dokonce nařkl společnost OnePlus z přiživování na své značce s tím, že bez Cyanogenu by rozhodně tolik telefonů nikdy neprodala. To ostatně potvrdil i zakladatel OnePlus Carl Pei v našem nedávném rozhovoru, ačkoliv podle něj byla spolupráce oboustranně výhodná. I přes vzájemné neshody ale McMaster popřál čínskému výrobci do budoucna hodně štěstí.

  

Cyanogen Inc. aktuálně hledá nové partnery, na jejichž zařízení by předinstalovával svůj systém Cyanogen OS. Zřejmě bude opět lovit ve vodách menších nebo právě vznikajících asijských výrobců, kterým by mohl pomoci prorazit na mezinárodních trzích. Nová verze systému Cyanogen OS se bude od předchozích lišit předinstalovanými aplikacemi a službami od Microsoftu.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku