Domů » Bleskovky » Cyanogen představil MOD: Umožňuje lépe modifikovat Android a integrovat do něj aplikace

Cyanogen představil MOD: Umožňuje lépe modifikovat Android a integrovat do něj aplikace

Společnost Cyanogen Inc., stojící za alternativní verzí systému Android Cyanogen OS, představila na veletrhu MWC nové rozhraní pro OEM výrobce, které nazývá MOD. Toto rozhraní umožňuje hlubší integraci aplikací a služeb třetích stran do systému skrze nová API, aniž by byla ohrožena bezpečnost samotného systému.

cyanogen_story

Takto budou výrobci moci změnit například výchozí číselník, všechny prvky zamykací obrazovky, či plně integrovat některé aplikace přímo do systému. Jako příklady Cyanogen uvádí hlasový přístup k hudebnímu playlistu při sportování, nebo vytáčení videohovorů přímo ze seznamu kontaktů.

Cyanogen si tyto možnosti před nedávnem vyzkoušel sám integrací aplikací a služeb od Microsoftu, díky čemuž lze z číselníku vytáčet přímo kontakty na Skype, případně vyvolávat hovory skrze personální asistentku Cortanu. Microsoft hodlá ve vytváření MODů pokračovat, v budoucnu má přijít například integrace služby Hyperlapse pro stabilizované video a OneNote pro rychlé vytváření poznámek.

S MODem však budou změny nad obvyklý rámec povolených možností k dispozici i třetím stranám, a tak se můžeme těšit na zajímavé výtvory. Platforma MOD má být spuštěna během příštího měsíce a bude vyžadovat hardware, na němž běží Cyanogen OS 13 a vyšší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Kdyby bylo možné celou tu platformu vypnout a ZBAVIT se tak sr*ček od výrobce tak by to byl SVĚLÝ nápad :-) Jinak nemám zájem, protože se jedná jen o další balast, kterého je všude tuna…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *