Domů » Bleskovky » Cyanogen se chystá zaútočit na trh levných smartphonů, na Marshmallow povýší na přelomu roku

Cyanogen se chystá zaútočit na trh levných smartphonů, na Marshmallow povýší na přelomu roku

Zakladatel společnosti Cyanogen Inc. Steve Kondik vystoupil na akci Big Android BBQ v Amsterdamu, kde pohovořil o blízké budoucnosti alternativní ROM CyanogenMod, stejně tak o komerční verzi systému CyanogenOS. Kromě je v přípravách několik velmi levných telefonů pro rozvíjející se trhy, kde se mimo jiné snaží Google uspět se svojí platformou Android One.

  

Cyanogen spolupracuje s několika výrobci zařízení, s nimiž má přinést na trh řadu telefonů s cenou začínající na 75 dolarech (asi 1 900 korun bez DPH). Tyto telefony mají ve své třídě zaujmout vysokým výkonem a hlavně skvělou optimalizací systému bez zbytečného bloatwaru. Tím bude CyanogenOS ve verzi 13, jehož základy budou postaveny na Androidu 6.0 Marshmallow. Systém má být hotov někdy na přelomu roku, komunitní verze CyanogenMod 13 by dokonce měla přijít dříve, možná ještě před letošními Vánoci. 

Steve Kondik také naznačil, že bychom se příští rok mohli dočkat nové vlajkové lodě, avšak na detaily je ještě příliš brzy. V současné době pohání CyanogenOS telefony značek Yu, Zuk, Wilefox, Bq a Smartfren, které u nás nejsou příliš známé. Doufáme, že příští vlajková loď nabídne globální dostupnost, podobně jako dříve OnePlus One.

   

Z tábora Cyanogen pochází ještě následující novinka – uživatelé CyanogenModu si nyní mohou samostatně stáhnout aplikace, které byly dříve dostupné pouze v komerční verzi CyanogenOS. Balíček aplikací C-Apps je možné stáhnout přímo ze stránek výrobce, pro jeho spuštění je zapotřebí CyanogenMod minimálně ve verzi 12.1.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments