Čtyřpalcový iPhone 6c nakonec nepřijde, Apple prý jeho vývoj zrušil

Od Apple se letos očekává lehké vylepšení stávajících iPhonů, přičemž úhlopříčky displeje mají zůstat na loňských hodnotách, tedy 4,7 a 5,5 palce. Spekulovalo se také o modelu se čtyřpalcovým displejem, který měl nést jméno iPhone 6c a jeho příchod byl naplánován na začátek příštího roku, podle zdrojů serveru Business Insider se jej ale prý vůbec nedočkáme.

 
Takto měl iPhone 6c zřejmě vypadat (zdroj: Apple.com)  

Tvrdí to analytická společnost Cowen and Company s odvoláním na dodavatelské řetězce, u nichž se komponenty na menší model objevovaly mezi lednem a březnem letošního roku, poté však byly veškeré dodávky zastaveny. Business Insider tvrdí, že Apple vývoj menšího iPhone zrušil poté, neboť je maximálně spokojen s prodeji svých aktuálních modelů o větších úhlopříčkách. Posledním čtyřpalcovým telefonem tak patrně zůstane iPhone 5s, o odbyt čtyřpalcových displejů se ještě postará nedávno představený iPod Touch.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku