Domů » Bleskovky » Cortana se měla původně jmenovat Alyx

Cortana se měla původně jmenovat Alyx

Ačkoliv by se mohlo zdát, že jméno Cortana pro personální asistentku Microsoftu bylo vzhledem k oblíbenosti fiktivní postavy z herní série Halo jasnou volbou, není tomu tak. O výběru jména Cortana rozhodla komunita uživatelů na stránkách UserVoice, kam uživatelé zasílají své tipy na vylepšení funkcí systému Windows Phone, původně zvažované jméno pro hlasovou asistenku bylo původně Alyx.

 

 

Prozradil to na svém twitterovém účtu Marcus Ash, programový manažer Cortany, který před nedávnem vypustil do světa myšlenku, že by personální asistentka Microsoftu mohla být k dispozici i na konkurenčních platformách. Jméno Alyx bylo nejpravděpodobněji zvoleno podle asistenky Gordona Freemana ze série her Half-Life 2.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Série her Half-Life 2:), tak ze série Half-Life nebo ze hry Half-Life 2:)

  No nic, ale líbím se mi, jak když Apple udělal Siri, tak MS má Cortanu. Kdyby nebylo Siri, resp. v době „starých pořádků“ by MS měl něco typu RVDA-Remote Voice Digital Asistent nebo jiná obskurní zkratka:) Ale dnes se personifikuje no.

  • Ze série her Half-Life 2 dává smysl vzhledem k tomu, že měl Half-Life 2 několik datadisků pokud se nepletu.

  • Jakub Karásek

   jj, tak jsme to myslel, Alyx v prvním díle HL nebyla, byla v původním Half-Life 2 a pak v Half-Life 2: Episode One and Half-Life 2: Episode Two

  • Uni: A co třeba takový Clippy? Podle tvé logiky se měl jmenovat třeba „Microsoft Office Assistant“. Ale ne, on se jmenoval Clippy…

   To zmanená, že Microsoft představil personifikovanou funkci v době, kdy Steve Jobs nevěděl, co je to mobilní telefon…

  • A ještě pro pořádek bych si dovolil uvést na pravou míru druhou hovadinu, co jsi vyplodil: Apple žádnou Siri neudělal. Apple Siri koupil.

  • Jakub Karásek: Pravdou je, že epizody jsou samostatně hratelné, tedy skutečně série, pardon a děkuji za opravení:)

  • @MCEZA: Myslíš Clippy – One of the worst software design blunders in the annals of computing? Microsoft, narozdíl od Apple, nemá a nikdy neměl vkus na jakoukoliv, byť jen vzdálenou personifikaci čehokoliv ze studeného a odosbnělého IT světa. Když bylo nejhůř, nastartovali v Redmondu fotokopírky a opráskli co se dalo.

  • Martin II (neregistrovaný)

   JP23: Krasny off topic prispevok. Nepochopil si o com bol MCEZOV prispevok.

 2. tom (neregistrovaný)

  Cortina nebo Alík, je to celkem fuk, dokud to neumí česky.

 3. mackal (neregistrovaný)

  Cortana je shit, neumi cesky.

 4. MACKAL – Máš pravdu a ty jsi druhý takový. :)Narozdíl od ,,jedince,, se však dá čekat, že Cortana se to třeba někdy v budoucnu naučí.

 5. Proč by měla Cortana umět česky?? Bohatě by stačilo aby byla dostupná i pro náš region a aby obsahovala nějaké informace, třeba z foursquare apod.. Takže když ji řeknu „Find nearest bus station“ tak mě nebude posílat někdo do Polska :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).