Domů » Články » ComfortWay: Univerzální SIM pro iPhone, se kterou můžete surfovat na internetu ve více než 100 zemích

ComfortWay: Univerzální SIM pro iPhone, se kterou můžete surfovat na internetu ve více než 100 zemích

Cestujete často a vždy po příletu do destinace kupujete SIM kartu lokálního operátora, abyste se vyhnuli předraženým roamingovým tarifům? Pak se vám bude zamlouvat řešení od ComfortWay.

Společnost ComfortWay v minulosti vyvinula a uvedla na trh univerzální virtuální technologii SIM a fakturační platformu v cloudu, která umožňuje lidem cestujícím po celém světě využívat mobilní přístup k síti internet ve více než 100 zemích za ceny místních operátorů (respektive jen 2 centy za MB). Společnost nyní začleňuje tuto vlastní technologii do speciálního pouzdra pro iPhone 5 a 6 a zároveň oznámila zahájení kampaně na platformě Kickstarter pro příjem předobjednávek na tzv. Travel Case” (více informací).

Speciální pouzdro Travel Case má navíc vestavěnou 2400 mAh baterii, a také vlastní virtuální SIM kartu. Toto řešení aktuálně pracuje v sítí 50 mobilních operátorů a brzy bude fungovat s více než 100 mobilními operátory ve stovce zemí. Služba pro úsporu nákladů nabízí roamingové tarify typu „pay-as-you-go“ od 10 do 20 USD za 1 GB bez měsíčních poplatků a bez smlouvy. To je zhruba desetkrát nižší cena než u balíčků AT & T Passport Data, který nabízí za 150 USD jeden GB dat, nebo Verizon’s Global Data (250 USD za 1 GB).


Takhle vypadá mobilní aplikace pro iOS

Data za dostupnou cenu

Pro získání globálního připojení na internet bez roamingových poplatků mohou uživatelé zakoupit cestovní pouzdro ComfortWay a stáhnout si zdarma mobilní aplikaci (zatím je dostupná pro iOS, později má být k dispozici také verze pro Android). V zahraničí pak uživatel jednoduše vloží svůj iPhone do pouzdra, klikne na tlačítko „Spustit mobilní internet“ a pak už jen využívá mobilní přístup k internetu za místní tarify. Použití mobilní aplikace sleduje údaje ComfortWay v reálném čase a uživatelé si pomocí aplikace mohou dobít kredit jedním klikem. Uživatelé si mohou využívat tarif typu „pay-as-you-go“: 2 centy za MB (20 USD za GB). Co je důležité – datový kredit má neomezenou platnost.

Speciální pouzdro se připojí k iPhone přes skrze WiFi, takže pro hlasové hovory lze použít VoIP aplikace a uživatelé si mohou také ponechat své běžné telefonní číslo kdekoli na světě. Cestovní pouzdro lze také použít jako mobilní WiFi hotspot až pro 10 současně připojených uživatelů.


Mapa zemí (modře), ve kterých můžete univerzální SIM kartu využívat

Společnost ComfortWay mimochodem byla založena v roce 2012. Zakladatel Oleg Pravdin při služební cestě do Evropy a Asie zjistil, že musí zaplatit účet za datový roaming na mobilním telefonu ve výši 5000 USD (téměř 110 000 Kč). Tato zkušenost inspirovala Olega a jeho tým k tomu, aby zdokonalili technologii univerzální a virtuální SIM a platformu Cloud pro zúčtování, která zajistí mobilní přístup na internet a za místní sazby po celém světě.

Firmu nyní tvoří mezinárodní tým s pobočkami v USA, Evropě a Číně, jež mobilní přístup na internet bez roamingových poplatků v současné době prodává v 30 zemích světa a tyto produkty jsou představeny v obchodech na velkých letištích po celé Evropě. Partnerství s populárními rezervačními systémy, jako je Booking.com, Excursiopedia.com, HRS.com, Hotel.info a další umožňuje uživatelům získat zdarma kredit pro rezervaci hotelů nebo související cestovní aktivity.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Takže se vpodstatě jedná pouze o 3G Wifi hotspot ve tvaru pouzdra na iPhone?

  Jako fajn, ale lepší by bylo, kdyby měl telefon ještě rovnou jednu integrovanou virtuální SIM. Už roky se říká, že s tím přijde Apple – v iPhonu 6 to není?

  • Alex (neregistrovaný)

   Společnost ComfortWay vyvinula a uvedla na trh univerzální virtuální technologii SIM! „Společnost Apple nedávno oznámila Apple SIM a konečně se zaměřila na univerzální technologie SIM, ale na rozdíl od firmy Apple náš ComfortWay Travel Case pracuje s více než 100 mobilními operátory, přičemž podporuje všechny modely iPhone 5 a iPhone 6″

   [odkaz]

  • Welsh (neregistrovaný)

   jestli to chápu dobře tak tady máš přeci přímo uni simku součástí toho produktu, a to mi přijde jako výbornej nápad. Bude nějaký test týhle služby v praxi? dost by mě to zajímalo. Martin

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).